Trwa ładowanie...

W czwartek odsłonięcie muralu z Himilsbachem i Maklakiewiczem

ZDM zaprasza wszystkich mieszkańców na to wydarzenie.

W czwartek odsłonięcie muralu z Himilsbachem i Maklakiewiczem
dwhw2rm
dwhw2rm

Przypomnijmy, że na granicy Woli i Śródmieścia powstaje pierwszy mural upamiętniający niezapomniany aktorski duet, który tworzyli Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz. Prace zbliżają się ku końcowi i urzędnicy zapraszają warszawiaków na odsłonięcie, połączone ze spotkaniem z bliskimi aktorów oraz twórcami muralu.

19 listopada o godz. 18.00 na chodniku pod wiaduktem przy al. Jana Pawła II (pomiędzy rondami Himilsbacha i Maklakiewicza) będzie można m.in. spotkać się z córką aktora, Martą Maklakiewicz. Organizatorzy przewidzieli również pokazy filmowych retrospekcji oraz pamiątkowe zdjęcie. Samo malowidło ma zawierać dziewięć kadrów z filmów i noty biograficzne na temat artystów .

Projekt miał zostać zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego, jednak jak się okazało nie uzyskał wystarczającej liczby głosów. Jednak dzielnice Wola oraz Śródmieście i tak postanowiły go zrealizować, ze względu na istotną wartość historyczną w zakresie polskiej kinematografii.

Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz znowu spotkają się z warszawiakami. Zapraszamy

dwhw2rm

— ZDM Warszawa (@ZDM_Warszawa)

- Przemalowaną i zabezpieczoną powierzchnię oddaliśmy do dyspozycji artystów. Nasze prace polegały na przygotowaniu nie tylko samej ściany, wykonaliśmy specjalne osłony, które zakryły nieestetyczne kable we wnękach. Wzdłuż wiaduktu zamontowaliśmy rynienki, które zabezpieczają ścianę przed przeciekami, a tym samym zabezpieczą dzieło artystów – podkreśla Łukasz Puchalski, dyrektor ZDM.

dwhw2rm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwhw2rm
Więcej tematów