Trwa ładowanie...

W czerwcu Święto Saskiej Kępy z okazji 100-lecia przyłączenia do Warszawy

Po raz pierwszy święto odbędzie się nie na ulicach Saskiej Kępy, a w Parku Skaryszewskim.

W czerwcu Święto Saskiej Kępy z okazji 100-lecia przyłączenia do Warszawy
dco3uuk
dco3uuk

W dniach 18 -19 czerwca zorganizowane zostanie święto z okazji stulecia przyłączenia do Warszawy Saskiej Kępy, Gocławia i Grochowa. Tegoroczna uroczystość będzie wydarzeniem wyjątkowym z wielu względów. Po raz pierwszy odbędzie się nie na ulicach Saskiej Kępy, a w Parku Skaryszewskim im. I. J. Paderewskiego. Ponadto po raz pierwszy będzie to wydarzenie dwudniowe, a jedną ze scen w czasie obchodów święta bedzię muszla koncertowa, znajdująca się w Parku.

Rok 2016 jest rokiem obchodów 100-lecia przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia do Warszawy. Wydarzenie, odbywające się w Parku Skaryszewskim, będzie świetną okazją do integracji tych trzech, niezwykle różniących się charakterem części Pragi-Południe. 18 i 19 czerwca zaplanowano wielką imprezę plenerową w Parku Skaryszewskim. Koncerty artystów z Saskiej Kępy i dzielnicy Pragi Południe, koncert finałowy gwiazdy wieczoru, imprezy rekreacyjno-sportowe, imprezy dla rodzin z dziećmi, stoiska z wyrobami artystycznymi – to atrakcje, które na pewno przyciągną tłumy zainteresowanych.

Protest ekologów

Pierwotnie impreza miała odbyc się w połowie maja. Impreza została jednak przesunięta o miesiąc, ze względu na protest ekologów. Co więcej, przyrodnicy osiągnęli swój cel w postaci zakazu organizowania jakichkolwiek hucznych imprez w obrębie parku.

21 i 22 maja na terenie parku miały stanąć sceny, na których oprócz lokalnych artystów miały zaśpiewać największe gwiazdy. Przeciwko uczczeniu jubileuszu zaprotestowali ekolodzy. Ich zdaniem połowa maja to okres lęgowy ptaków, których w Parku Skaryszewskim żyje aż 80 gatunków. Dzielnicowi urzędnicy ulegli presji i przesunęli imprezę. – Park jest miejscem bardzo delikatnym. A podczas takich imprez w jednej chwili znajduje się tam bardzo dużo ludzi, którzy powodują ogromny hałas i zostawiają całą masę śmieci - mówi Dorota Zielińska, prezes Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Jak twierdzi - przesunięcie terminu to niewielkie pocieszenie.

Bez imprez w parku

Święto z okazji stulecia będzie najprawdopodobniej ostatnim tego typu wydarzeniem. Jak mówi Andrzej Opala z południowopraskiego ratusza - nie będzie już imprez w "Skaryszaku". W porozumieniu z różnego rodzaju organizacjami oraz mieszkańcami doszliśmy do wniosku, że taka impreza odbędzie się tam jednorazowo. Dużo mniejsze wydarzenia odbędą się jedynie na stadionie Drukarza lub w muszli koncertowej. Imprezy na większą skalę zechcemy zorganizować np. na Błoniach Elekcyjnych czy na pl. Szembeka - tłumaczy urzędnik.

dco3uuk

Okoliczni mieszkańcy nie są zadowoleni z porozumienia jakie ekolodzy zawarli z urzędnikami dzielnicy. Ich zdaniem interwencje przyrodników czasem są nieprzemyślane i niekonsekwentne. - Jak można określić brak protestów przy organizowaniu imprez na pobliskim Stadionie Narodowym? Tam odbywają się o wiele liczniejsze i głośniejsze imprezy - mówi WawaLove.pl pani Ania, mieszkanka Saskiej Kępy.

dco3uuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dco3uuk
Więcej tematów