Trwa ładowanie...

W centrum Warszawy pojawi się "Strefa ciszy"

Kolejna edycja festiwalu Gorzkie Żale wychodzi w przestrzeń miejską

W centrum Warszawy pojawi się "Strefa ciszy"
d2ocu9j
d2ocu9j

Festiwal Gorzkie Żale już po raz szósty odbędzie się w Warszawie. Festiwal wyrósł z tradycji teatralnej i w tym roku nie zawiedzie swoich fanów teatru. Powstaje właśnie specjalny program obejmujący 7 spektakli - eksperymentów, gdzie polscy aktorzy wraz z pisarzami zmierzą sie z 7 Grzechami Głównymi. Bardzo osobiste spektakle powstaną pod okiem Dyrektora Artystycznego - Redbada Klijnstry. Udział w nich wezmą: aktorzyKatarzyna Herman, Stanisława Celińska, Ewa Dałkowska, Zdzisław Wardejn, Magdaleka Kuta oraz Maciej Kowalik *oraz pisarze – Ernest Bryll, Antoni Libera, Marek Kochan, Tomasz Man, Wojciech Tomczyk.*

Czytaj również: Festiwal Chlebów Świata

Ponadto w programie są koncerty, m.in. Ewy Bem. Do tego „Gorzkie Żale Dzieciom”, czyli dzień poświęcony zabawom edukacyjnym oraz debaty i spotkania.

Nowością tegorocznego festiwalu jest wyjście w przestrzeń miejską i próba „złapania w sidła” sztuki wizualnej przypadkowego przechodnia. W tym celu powstaną dwie wystawy. Do jednej z nich zaproszono Mariusza Libla, artystę, przedstawiciela urban artu, współzałożyciela Twożywa -€“ duetu (razem z Krzysztofem Sidorkiem) działającego w przestrzeni miejskiej poprzez wyraziste komunikaty wizualne w formie wlepek, szablonów, billboardów , murali oraz plakatów. Zrealizuje on instalację na skarpie wiślanej przy ul. Książęcej. Wystawa będzie dostępna w dniach 26 marca - 21 kwietnia.

d2ocu9j

W centrum Warszawy stanie też budka "Strefa ciszy". Jest to instalacja, której celem jest stworzenie miejsca cichego i otwartego dla przechodniów, pozwalającego na chwilę spokojnego wyizolowania się od hałasu miasta. A wszystko po to, by zaistnieć w świadomości mieszkańców Warszawy, odwrócić ich uwagę od codziennego zalewu komercji, sensacyjnych wiadomości i codziennego życia.

Więcej informacji: gorzkiezale.pl

d2ocu9j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ocu9j
Więcej tematów