Uważaj łącząc bilety na jednej karcie!
Na jednej karcie będzie można łączyć ze sobą bilet ze „starej” taryfy z kontraktem z nowego cennika. Ale dotyczyć to będzie wyłącznie biletów takiego samego rodzaju i typu
18.12.2013 13:14
Istotna informacja dla posiadaczy biletów długookresowych. Na jednej karcie będzie można łączyć ze sobą bilet ze „starej” taryfy z kontraktem z nowego cennika. - informuje ZTM . Ale dotyczyć to będzie wyłącznie biletów takiego samego rodzaju i typu.
Na karcie mogą być zakodowane maksymalnie dwa kontrakty tego samego rodzaju i typu. W związku z tym, jeśli ktoś po 1 stycznia 2014 r., będzie miał na karcie wciąż aktywny kontrakt np. 90-dniowy normalny ważny tylko w pierwszej strefie ze „starej” taryfy, czyli tej aktualnie obowiązującej, będzie mógł na niej zakodować bilet 90-dniowy normalny ważny w pierwszej strefie z nowej taryfy bez obawy utraty „starego” kontraktu. Drugi kontrakt zostanie aktywowany automatycznie po wygaśnięciu pierwszego. Ważne jest, by drugi kontrakt był tego samego rodzaju i typu co pierwszy.
Uwaga: Zakodowanie biletu innego typu lub rodzaju spowoduje usunięcie z karty „starego” kontraktu.
Nie będzie można łączyć na jednej karcie biletu obecnego z tańszym Biletem Warszawiaka (Karta warszawiaka) lub Biletem Młodego Warszawiaka (Karta Młodego Warszawiaka). Dlatego, że Bilet Warszawiaka oraz Bilet Młodego Warszawiaka są biletami ulgowymi przysługującymi pasażerom według innych zasad. Posiadacz aktywowanego biletu 30-dniowego normalnego ważnego tylko w pierwszej strefie, kodując Bilet Warszawiaka np. 30-dniowy ważny tylko w pierwszej strefie utraci niewykorzystaną część posiadanego obecnie biletu. Zakodowanie Biletu Warszawiaka, bez utraty części ważnego biletu, stanie się możliwe dopiero po upływie terminu ważności biletu, którym obecnie się posługuje.
Warto zatem sprawdzać datę ważności swoich biletów i pamiętać jaki ma się rodzaj i typ biletu.
Przy okazji informujemy, że wszystkie formalności związane z wyrobieniem Karty Warszawiaka lub Karty Młodego Warszawiaka można załatwić również w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w urzędach dzielnic. Wniosek można złożyć w dowolnym wydziale. Nie musi to być WOM właściwy dla miejsca zamieszkania. Władze miasta podjęły decyzję o wydłużeniu godzin pracy WOM-ów. Wszystkie Wydziały Obsługi Mieszkańców w dniach 16 - 20 grudnia będą czynne w godzinach 8:00 - 18:00.