Trwa ładowanie...

Uwaga, utrudnienia na drogach

Dziś ruszają remonty kilku stołecznych ulic

Uwaga, utrudnienia na drogach
d7znsu1
d7znsu1

Od dziś zwężona będzie ul. Topiel na wysokości skrzyżowania z ul. Drewnianą. W rejonie prowadzonych prac utrzymany będzie ruch jedynie w kierunku ul. Browarnej. W rejonie ulic Topiel, Zajęczej i Drewnianej trwa przebudowa magistrali ciepłowniczej. W pierwszym etapie robót – od 27 maja do 16 czerwca – wyłączona z ruchu będzie zachodnia strona jezdni ul. Topiel. Jadący w stronę ul. Tamka będą musieli skorzystać z objazdu prowadzącego ulicami: Leszczyńska – Dobra – Drewniana. Drugi etap prac potrwa od 17 czerwca do 2 lipca. Prace przeniosą się wtedy na stronę wschodnią.

Od dziś do 31 maja *zwężone o jeden pas ruchu będą obydwie jezdnie ul. ks. Popiełuszki *na wysokości ul. Czaki. Przejezdne pozostanie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Dziś i jutro wyłączony z ruchu zostanie lewy pas jezdni zachodniej (w kierunku ul. Krasińskiego) oraz lewy pas jezdni wschodniej (w kierunku ul. Słowackiego). Następnie od 29 do 31 maja wyłączony z ruchu będzie prawy pas jezdni zachodniej (w kierunku ul. Krasińskiego) oraz prawy pas jezdni wschodniej (w kierunku ul. Słowackiego). W każdym etapie robót przejezdny będzie jeden pas ruchu w każdym kierunku. Powodem utrudnień są prace ciepłownicze.

Także od dziś do 31 maja zwężona o jeden pas ruchu będzie ul. Aluzyjna przy skrzyżowaniu z ul. Osiedle. Ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał pozostałą częścią jezdni.

Dziś i jutro zamykana dla ruchu będzie ul. Ostroroga pomiędzy ul. Tatarską a Wawrzyszewską. Dziś ulica będzie zamknięta w godz. 11–13, a jutro w godz. 8–11.

d7znsu1

Z kolei w nocy z soboty na niedzielę (z 25 na 26 maja) otwarta została druga jezdnia ul. Kasprowicza. Nowa jezdnia na razie wykorzystywana będzie do prowadzenia ruchu w dwóch kierunkach, bo do remontu poszedł fragment starej drogi. Ma ona dwa pasy ruchu, przebudowane zostało skrzyżowanie z ul. Lindego, wybudowane odwodnienie, oświetlenie i sygnalizacja świetlna. To nie koniec robót. Równocześnie z otwarciem nowej jezdni rozpoczął się remont starej.

Nie zapomniejcie także o utrudnieniach w długi weekend związanych z procesjami .

W związku z budową II linii metra od 30 maja do 2 czerwca metro nie będzie kursowało pomiędzy stacjami Politechnika i Ratusz-Arsenał.

Sprawdźcie również zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów w Boże Ciało.

d7znsu1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7znsu1
Więcej tematów