RegionalneWarszawaUwaga, duże utrudnienia

Uwaga, duże utrudnienia

Uwaga, duże utrudnienia

20.04.2013 12:12

W niedzielę odbędzie się Orlen Warsaw Marathon oraz Masa Dwóch Powstań

W niedzielę 21 kwietnia, w godzinach 9:30-15:30, ulicami Warszawy pobiegną uczestnicy Orlen Warsaw Maraton. Poniżej podajemy godziny zamknięć poszczególnych ulic w Warszawie w dniu maratonu.

Ul. Wybrzeże Szczecińskie: Obie jezdnie zamknięte w godz. 7:30-11:35, dodatkowo wschodnia jezdnia zamknięta do godz. 15:30. (Ewentualnie jeden pas ruchu wschodniej jezdni, -od zjazdu z Mostu Poniatowskiego do ulicy wzdłuż Stadionu, wzdłuż Mostu Poniatowskiego zamknięty w godz. 7.30-15.30).

Ul. Wał Miedzeszyński: Nieprzejezdny w obu kierunkach; w godz. 7:30-11:30. Kierunek na północ zwężony do jednego pasa na wysokości mostu Poniatowskiego w godz. 11:30-15:45; uwaga – brak skrętu z Wału na most Poniatowskiego, (aby wjechać na Saską Kępę należy skręcić w ul. Wersalską lub ul. Zwycięzców).

Most Świętokrzyski: Wyłączony z ruchu w obu kierunkach w godz. 9.15–11.30 (brak możliwości zakrętu w prawo z Mostu na Wybrzeże Szczecińskie).

*Wisłostrada: *Kierunek na Żoliborz, Gdańsk: przejezdny przez cały czas, kierunek na Wilanów – wyłączony z ruchu na odcinku ul. Wenedów – Trasa Siekierkowska, (Wybrzeże Gdańskie od ul. Wenedów, Wybrzeże Kościuszkowskie, Czerniakowska aż do wysokości ul. Witosa) godz. 9.10 - 11:45, ruch systematycznie będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

Ul. Sobieskiego: Od Skrzyżowania z ul. Sikorskiego i ul. Witosa w kierunku Centrum (wschodnia jezdnia) – jezdnia zamknięta aż do wysokości skrzyżowania z Aleją Wilanowską w godz. 10.10-12.25. Jezdnia w kierunku Wilanowa (jezdnia zachodnia) cały czas przejezdna. Ruch będzie systematycznie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

Al. Wilanowska: (Jezdnia północna), na odcinku między ul. Sobieskiego i ul. Wiertniczą/Przyczółkową zamknięta w kierunku Wilanowa godz. 10.15-12.45.

Ul. Przyczółkowa: jeden pas ruchu (prawy) na odcinku 50 metrów do skrzyżowania z ulicą Klimczoka.

Odcinek ul. Gąski, ul. Podgrzybków, ul. Rzekotki, ul. Nowoursynowska, ul. Relaksowa, zamknięta w godzinach 10:40-13:40. Ruch systematycznie będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

Ul. Rosoła, zachodni pas jezdni na odcinku od ul. Wązowniczej do ul. Ciszewskiego. Zamknięta od godz. 10:55 do ok. 14:15. Oczywiście, systematycznie ruch będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

Al. KEN: Kierunek na południe – przejezdny cały dzień. Kierunek na północ od skrzyżowania z ul. Ciszewskiego do ul. Rolnej – zamknięty w godz. 11.00-14.25.

Ul. Rolna: Zamknięta w kierunku al. Wilanowskiej (biegniemy wschodnią jezdnią) godz. 11.05-14.30; otwarta w kierunku ul. Wałbrzyskiej na odcinku Wilanowska-Wałbrzyska; Al. Wilanowska (między ul. Rolną a ul. Puławską) wyłączona z ruchu w godz. 10.00-13.00 (dojazd do ul. Rolnej od strony ul. Puławskiej przejezdny przez cały czas).

Ul. Puławska (Bieg jezdnią wschodnią) - wyłączona z ruchu w godz. 11.10-14.50. Systematycznie ruch będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika. Jezdnia zachodnia przejezdna cały czas.

Al. Ujazdowskie wschodnia jezdnia zamknięta w godz. 11.20-15.15.

Plac Trzech Krzyży/Nowy Świat na odcinku do Ronda de Gaulle’a: Przejazd w kierunku do Ronda de Gaulle’a zamknięty w godz. 11:25-15:25. Przejazd od ronda de Gaulle’a do placu Trzech Krzyży i dalej do ul. Mokotowskiej – przez cały czas.

Most Poniatowskiego: (Bieg wschodnią jezdnią) mostu Poniatowskiego w stronę Pragi, od Ronda de Gaullea do zjazdu na Wał Miedzeszyński zamknięty w godz. 11.15-15.40.

......................................................................

Z kolei od godz. 17:00 do 20:00 odbędzie się Masa 1943 w hołdzie Bohaterom Getta - przejazd rowerowy trasą pamięci.

Uczestnicy wydarzenia poznają historię miejsc nierozerwalnie związaną z historią warszawskich Żydów – Muranów oraz okolice placu Grzybowskiego. Na trasie znajdą się m.in. Żydowski Instytut Historyczny w pobliżu dawnej synagogi na Tłomackiem (w jej miejscu stoi dziś tzw. Błękitny Wieżowiec), Synagoga Nożyków i siedziba Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Masa 1943 zakończy się przed nowo otwartym gmachem Muzeum Historii Żydów Polskich, stanowiącym swoistą klamrę spinającą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Rowerzystom będą towarzyszyły współczesne interpretacje rewolucyjnych pieśni Bundu, którego członkiem był Marek Edelman, w wykonaniu Wojtka Mazolewskiego i jego zespołu.

*Można się spodziewać częściowych utrudnień w komunikacji, które mogą wystąpić na następujących ulicach: *Przyokopowa, Hrubieszowska, Karolkowa, Grzybowska, Żelazna, Nowolipie, Smocza, Stawki, Andersa, pl. Bankowy, Marszałkowska, Królewska, pl. Grzybowski, Twarda, al. Jana Pawła II, Nowolipki, Karmelicka, Miła, Zamenhoffa, Lewartowskiego (zakończenie przejazdu na pl. Zamkowym) dla potrzeb zorganizowania przejazdu rowerowego „Masa Dwóch Powstań”.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także