Trwa ładowanie...

Utrudnienia w ruchu przy Marymonckiej

Niezrozumiałe znaki i „spłaszczone rondo”? To dopiero początek. Rozbudowa kolektorów przy Marymonckiej potrwa do 2016 roku!

Utrudnienia w ruchu przy Marymonckiej
d1pwxni
d1pwxni

Z powodu rozbudowy kolektora Burakowskiego Bis, utworzono przy skrzyżowaniu ul. Marymonckiej z ulicami Podleśną i B. Podczaszyńskiego* tymczasowe jezdnie, przypominające „spłaszczone rondo” ta zmiana organizacji ruchu, spowodowała duże zamieszanie wśród kierowców*.

Nie dość, że ruch jest bardzo spowolniony i utrudniony, to na dodatek przy skrzyżowaniu stoją skomplikowane i mało czytelne znaki– mówi stojący w korku, przed rondem mężczyzna.

Budowę kolektora ściekowego o średnicy 3 m i długości ponad 3 km zaplanowano pod wschodnią jezdnią ul. Marymonckiej na odcinku od ul. S. Żeromskiego aż do komory w rejonie Mostu M. Skłodowskiej-Curie. Mimo, że jest on budowany metodą bez wykopową, to jednak, drogowcy muszą wykonać komory startowe i odbiorcze dla maszyn drążących, komory rewizyjne oraz te łączące nowy z istniejącym już kolektorem Burakowskim. Budowa będzie wymagała wieloetapowych zmian w ruchu drogowym na ul. Marymonckiej, w kierunku Łomianek. Planowane zakończenie prac przypada dopiero na marzec 2016.

d1pwxni

Nowo wybudowany kolektor będzie biegł równolegle z tym utworzonym w 1961 r. nazwanym, kolektorem Burakowskim. Będą nim płynęły ścieki z centralnych i północnych dzielnic lewobrzeżnej Warszawy aż do układu przesyłowego znajdującego się pod Wisłą i dalej do oczyszczalni ścieków Czajka, na Białołęce.

d1pwxni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pwxni
Więcej tematów