Trwa ładowanie...

Ursynowscy urzędnicy zniszczyli legendarny skatepark!

Piotr Guział: "Niestety, stała się wielka krzywda"

Ursynowscy urzędnicy zniszczyli legendarny skatepark!
d4dbcws
d4dbcws

W 2008 roku grupa młodych pasjonatów sportów ekstremalnych, z powodu braku miejsca do jazdy na deskorolce postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczęła samodzielnie budowę skateparku. Pod Kopą Cwila udało im się stworzyć nie tylko skatepark, ale i miejsce, które zaczęło żyć własnym życiem. Pojawiały się tam nowe przeszkody i coraz więcej osób. Własnymi siłami, poświęcając swój czas, grupa deskorolkowców stworzyła sobie miejsce do jazdy. Skatepark pod Kopa Cwila, który nazywano "Kortami" odwiedziło tysiące osób z całego świata. Obrosło legendą.

„W ramach pilotażowego programu na Kopie Cwila zainstalowaliśmy latarnie solarne” – pochwalił się niedawno na swoim fanpage’u Piotr Guział. Szybko okazało się, że montaż latarni i prace remontowe przy Kopie oznaczają likwidację "Kortów". - Dnia 26.09.2014 wszystko co z tego miejsca zostało to kupa gruzu. Za sprawą decyzji Piotra Guziała zostaliśmy pozbawieni miejsca do jazdy na deskorolce - napisał do WawaLove.pl jeden z twórców parku. - Stało się to bez jakiejkolwiek informacji. - dodaje Mateusz Matczak.

Oficjalnym powodem zamknięcia "Kortów" są protesty okolicznych mieszkańców. Skarżyli się na hałas oraz odbywające się tam imprezy alkoholowe. Tyle, że to nie fani sportów ekstremalnych urządzali tam libacje. Skejci postanowili walczyć o miejsce. Stworzyli więc stronę "Nie głosuję na Piotra Guziała", na której opisali likwidację Kortów. Strona niemal natychmiast zyskała 2,5 tys. fanów. Deskorolkowcy (a jest ich na Ursynowie niemało) zadeklarowali, że kandydat WWS nie ma co liczyć na ich głosy w nadchodzących wyborach.

Burmistrz Ursynowa, widząc, że likwidacja skateparku wzbudza spore protesty, zaczął tłumaczyć, że tę decyzję podjął jego zastępca, bez konsultacji. - Niestety stała się wielka krzywda, którą chcę naprawić. Kultowe miejsce zostało bez konsultacji ze mną zlikwidowane. - napisał na swojej stronie. Winą za likwidację obarczył swojego zastępcę, Piotra Machaja. Zaprosił też skejtów na debatę. Ma się odbyć ona w piątek, o godz. 17.00 w siedzibie ursynowskiego Ratusza.

d4dbcws

Wiemy jednak, że "Korty" nie zostaną przywrócone do życia. Miejsce wyjątkowe, nie tylko dla środowiska skejtowego, ale dla wielu mieszkańców Ursynowa zostało jedną, urzędniczą decyzją zrównane z ziemią.

d4dbcws
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dbcws
Więcej tematów