Trwa ładowanie...

Ursynów. Pozwolenie na budowę ul. Ciszewskiego na nowym odcinku

Jest pozwolenie na budowę ulicy Ciszewskiego od Kiedacza do al. Rzeczypospolitej. Będzie to kolejne po ul. Rosnowskiego/Korbońskiego bezpieczne połączenie Ursynowa i Wilanowa.

Ursynów. Pozwolenie na budowę ul. Ciszewskiego na nowym odcinkuŹródło: Urząd m.st. Warszawa
dgabf8v
dgabf8v

Inwestycja przebiegnie przez tereny Ursynowa i Wilanowa, łącząc je i poprawiając komunikację w tym rejonie Warszawy. Planowana droga będzie stanowiła kontynuację istniejącej ul. Ciszewskiego. Długość odcinka przeznaczonego do budowy to ok. 1,4 km. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Realizacja poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wpłynie też na oszczędność czasu przez użytkowników dróg – poinformował Urząd Dzielnicy Ursynów.

Inwestycja obejmuje m.in. budowę jezdni ul. Ciszewskiego oraz budowę obustronnej ścieżki rowerowej. Wybudowane zostaną także zatoki autobusowe. Wybudowana i przebudowana będzie kanalizacja deszczowa oraz systemy rozsączania wód opadowych. Pojawią się nasadzenia roślinne.

- To bardzo ważna dla mnie inwestycja, a ma swoją długą historię. Przyspieszyła po tym jak w 2016 roku przekonałem właścicielkę do sprzedaży kluczowej dla inwestycji działki. To pozwoliło na zatrudnienie pracowni projektowej, wykonanie projektu i w efekcie na uzyskanie pozwolenia na budowę. Już nie mogę się doczekać momentu, w którym mieszkańcy będą mogli skorzystać z tego połączenia – powiedział burmistrz Dzielnicy Ursynów, Robert Kempa.

dgabf8v

Budowę drogi zaplanowano na lata 2021-2022. Inwestycję realizuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dgabf8v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgabf8v
Więcej tematów