Trwa ładowanie...

Umowa na przebudowę ul. Kleszczowej podpisana!

Wreszcie można będzie ruszyć z remontem tej ulicy!

Umowa na przebudowę ul. Kleszczowej podpisana!
d4eemb1
d4eemb1

ZMID podpisał umowę na przebudowę ul. Kleszczowej. Wykonawcą robót została firma SKANSKA SA. Ich koszt to 7,6 mln złotych. Inwestycja zakończy się w maju 2015 r.

Mieszkańcy Kleszczowej i okolic oraz kierowcy, jeżdżący tą ulicą nie mają łatwo. Obecnie Kleszczowa ma tylko jedną jezdnię, na której wytyczone są dwa pasy ruchu. Od wielu lat spękania i nierówności nawierzchni oraz zły stan podbudowy i brak odwodnienia, wskazywały na to, że ulicy potrzeby jest solidny remont. tak się stanie. Co się zmieni?

Szerokość jezdni nie ulegnie zmianie i wyniesie 7 m. Skrzyżowania z ul. Krańcową oraz Ryżową/ Chrobrego zaprojektowano jako ronda o średnicy ok. 30 m. Na skrzyżowaniu Kleszczowej z ulicami Dojazdową i Płomyka pojawi się wydzielony pas do skrętu w lewo, umożliwiający dojazd do stacji paliw. Ponadto wykonane zostanie odwodnienie, wymienione oświetlenie drogowe oraz przebudowana infrastruktura teletechniczna. Wzdłuż ulicy Kleszczowej powstanie obustronny chodnik o szerokości od 2 m do 2,5 m, a po północnej stronie ulicy przylegająca do chodnika droga dla rowerów. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną przeniesione do zatok. Zwiększy to przepustowość drogi w porównaniu z dotychczasowym rozwiązaniem, czyli przystankami autobusowymi zlokalizowanymi na jezdni.

Budowa rozpocznie się w najbliższych tygodniach.

*Przeczytajcie też: Powstał Kodeks Dobrych Praktyk dla klubokawiarni! *

d4eemb1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eemb1
Więcej tematów