Trwa ładowanie...

Ulica Puławska zmieni się nie do poznania. Radni przyznali 40 mln zł na przebudowę

Zarząd Dróg Miejskich planuje, że inwestycja zostanie oddana w 2017 roku.

Ulica Puławska zmieni się nie do poznania. Radni przyznali 40 mln zł na przebudowę
d574u98
d574u98

Mocno zakorkowaną arterię czekają duże zmiany, na których powinni skorzystać wszyscy uczestnicy ruchu. ZDM zamierza uruchomić buspas (w obu kierunkach) na odcinku pomiędzy aleją Wilanowską a granicą Warszawy. Pojawią się ponadto ścieżki rowerowe, nowe chodniki oraz miejska zieleń.

Decyzja w sprawie realizacji przebudowy zapadły 17 września na sesji Rady Warszawy. Przyznanie dofinansowania w kwocie 40 mln zł pozwala na rozpoczęcie tej inwestycji. Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na dokumentację projektową. W związku z planowanym powstaniem Puławskiej-bis, Zarząd Dróg Miejskich rozważa budowę czwartego pasa ruchu na ulicy Puławskiej. Co warte podkreślenia, środki na ewentualne poszerzenie znajdują się w już przyznanej kwocie. Jeśli jednak nie będzie konieczne wyznaczenie dodatkowego pasa, to zarezerwowane fundusze zostaną wykorzystane na modernizację sygnalizacji świetlnej.

Bez względu na decyzję w tej sprawie, wszystkie światła w ciągu Puławskiej zyskają zdalne sterowanie. Dzięki temu będzie osiągnięty efekt tzw. „zielonej fali”, co pozwoli dostosować sygnalizację do aktualnego natężenia ruchu. Droga dla rowerów będzie z kolei realizowana zgodnie z założeniami koncepcji opracowanej przed rokiem. Przewiduje ona budowę ścieżek po obu stronach Puławskiej, od ulicy Domaniewskiej do granicy miasta. Dodatkowo na całym odcinku zostaną wymienione chodniki, dosadzone drzewa oraz niska zieleń.

d574u98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d574u98
Więcej tematów