Trwa ładowanie...

Ukradł szaty liturgiczne!

Nie potrafił wytłumaczyć policji dlaczego to zrobił

Ukradł szaty liturgiczne!
d1yr8hy
d1yr8hy

Łupem złodziei padają naprawdę dziwne rzeczy. Tym razem policjanci z Ursynowa zatrzymali mężczyznę, który ukradł wczoraj teczkę z szatami liturgicznymi.

* Mundurowi otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwej osobie, która awanturuje się w rejonie kościoła. Z relacji księży, których zastali tam funkcjonariusze wynikało, że nieznany mężczyzna próbował dostać się do środka kościoła. Przyłapany, zaczął szarpać się z duchownymi. Księża nie nie dali rady nietrzeźwemu i schronili się w jednym z pomieszczeń. Mężczyzna zbiegł. Jednak przed budynkiem pozostawił teczkę z szatami liturgicznymi, która jak się chwilę później okazało, zniknęła wcześniej z plebanii.*

Wezwani na miejsce policjanci, znając już rysopis rozpoczęli poszukiwania. Już po krótkim czasie zatrzymali mężczyznę, którym okazał się Dariusz C. Jak informuje KSP, funkcjonariusze wyczuli od 49-latka wyraźną woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

Mężczyzna ukradł 4 stuły. Na posterunku przyznał się do tego, choć nie potrafił wytłumaczyć dlaczego to zrobił. Szaty wróciły już na plebanię, Dariusz C. usłyszał już zarzut za kradzież, za którą może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

d1yr8hy

Pozostaje pytanie: po co mu były szaty liturgiczne? Na święta? Karnawał? Jak myślicie?

d1yr8hy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yr8hy
Więcej tematów