Trwa ładowanie...

Ukradł rower. Nagrały go kamery monitoringu

Do zdarzenia doszło w Śródmieściu

Ukradł rower. Nagrały go kamery monitoringu
d2ikq5d
d2ikq5d

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. 36-letni Rafał K. przeciął zabezpieczenia mocujące rower przed jedną ze szkół i odjechał z miejsca zdarzenia. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu - informuje Komenda Stołeczna Policji .

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca przed jedną ze szkół w Centrum. Nieznany jeszcze wtedy sprawca zabrał warty około 1400 złotych jednoślad i odjechał z miejsca przestępstwa.

36-latek nie wiedział jednak, że wszystko co robił, zarejestrowała kamera monitoringu. Gdy właściciel roweru zorientował się, że został okradziony, zgłosił sprawę na policję. Dzięki dokładnej analizie nagrania śródmiejscy policjanci szybko ustalili dane personalne osoby podejrzewanej o tą kradzież i zatrzymali notowanego już za podobne przestępstwa Rafała K. Męzczyzna usłyszał już zarzut kradzieży mienia. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 5 lat pozbawiania wolności.

- Latem najczęściej korzystamy z rowerów, a więc i zagrożenie ze strony złodziei jest największe - ostrzega Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji . Jak uchronić swojego dwukołowca przed kradzieżą?

d2ikq5d

- Nie należy pozostawiać swojego roweru bez opieki lub zabezpieczenia. W ten sposób sami pomagamy złodziejom - mówi Oleszczuk. I zachęca rowerzystów do korzystania z możliwości oznakowania jednośladów. - Dzięki temu jest nam łatwiej odzyskać uprowadzony rower oraz zidentyfikować jego właściciela. Do tego złodzieje na widok oznakowania odstępują od kradzieży - tłumaczy. Każdy jednoślad poddany tej procedurze opatrzony jest w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną.

Warto wspomnieć, że technologia wykorzystywana przy znakowaniu rowerów powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchownym zatarciu. Do elementów pojazdu, które poddawane są tej czynności należy rama roweru pod kierownicą, ramię przekładni sprzężone z przekładnią, oraz przedni widelec. W Warszawie oznakowanie rowerów prowadzone jest przez Komendy Rejonowe Policji. Szczegółowe informacje dotyczące między innymi godzin jego przeprowadzania dostępne są na stronie internetowej policja.waw.pl . Oznakowanie jest bezpłatne.

*Więcej o zabezpieczeniach rowerów możecie przeczytać tutaj *

d2ikq5d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ikq5d
Więcej tematów