Trwa ładowanie...

Tysiąc mandatów dla motocyklistów i 235 zabranych dowodów rejestracyjnych!

Policja wzięła się za motocyklistów. Czy to pomoże?

Tysiąc mandatów dla motocyklistów i 235 zabranych dowodów rejestracyjnych!
dgg7kln
dgg7kln

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji ujawnił dziś dane dotyczące kontroli motocyklistów jeżdżących po warszawskich ulicach. W sezonie motocyklowym, czyli wiosną i latem (od 18 marca do 31 sierpnia) drogówka zatrzymała do kontroli 4557 tys. motocyklistów do kontroli. Wręczono ponad 1 tys. mandatów, zabrano 235 dowodów rejestracyjnych i 14 praw jazdy.

Informacje drogówki to odpowiedź na interpelację radnego Lecha Jaworskiego z Platformy Obywatelskiej. Jak informuje drogówka, wraz z rozpoczęciem sezonu, jest wdrażany specjalny program przeciwdziałania nielegalnym wyścigom ulicznym. Działania policji to zatrzymywanie kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, sprawdzaniu stanu technicznego motocykli i ujawnianie nieprawidłowości przy pomiarze natężenia dźwięku motocykla.

Czy działania policji pomagają? Na pewno tak, choć wciąż słychać na ulicach ryk motorów jadących z nadmierną prędkością. "Rekord prędkości" w jeździe po stolicy należy do motocyklisty, który na warszawskim odcinku trasy S8 osiągnął prędkość 225 km/godz. Zapłacił 500 zł mandatu.

dgg7kln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgg7kln
Więcej tematów