Trwa ładowanie...

Turniej golfowy, kino samochodowe i targi sztuki

To jedne z wielu atrakcji przygotowanych na obchody Dni Wilanowa. Wstęp wolny!

Turniej golfowy, kino samochodowe i targi sztuki
d2msb5f
d2msb5f

Dni Wilanowa - Biennale Sztuki 2012 startują już w najbliższą sobotę 8 września i będzie trwał do niedzieli 16 września. Na przybyłych gości Wilanów przygotował niezwykłe atrakcje.

Na szczególną uwagę zasługują dwa koncerty jazzowe, które odbędą się na dziedzińcu Muzeum Plakatu. W niedzielę, 9 września zagra wybitny pianista jazzowy Leszek Możdżer. W niedzielę, 16 września usłyszymy wokalistkę młodego pokolenia Monikę Borzym. Wstęp jest wolny, jednak ilość miejsc ograniczona.

Muzeum Wilanowa zaprasza m.in. do swojej siedziby - będą warsztaty, gry i zabawy. Będzie się można nauczyć, jak zaaranżować barokowy ogród, zobaczyć, jak niegdyś się ubierano, i posłuchać, co kryły tajemnicze worki z ziarnem, które pod Wiedniem zdobyto na nieprzyjacielskich wojskach. Każde dziecko będzie mogło domalować wąsy nie tylko królowi Janowi, lecz także pozostałym członkom królewskiej familii, jak również spróbować swych sił w trudnej sztuce haftu. Dla starszych miłośników Wilanowa nie lada gratka – okazja do stworzenia własnych kolczyków lub broszki (polecają damy z fraucymeru).

W programie obchodów Dni Wilanowa zaplanowane są także loty balonem, spacery z przewodnikiem, spektakle teatralne, pokazy historyczne przygotowane przez Ligę Baronów. Odbędzie się II Amatorski Nocny Turniej Piłki Siatkowej, zawody pływackie i Zawody Spławikowe (open) o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy (trzy kategorie: seniorzy, kobiety, młodzież; miejsce: Jezioro Wilanowskie). Będą targi sztuki, podczas których swoje prace zaprezentują artyści rękodzielnicy związani z Wilanowem. Na Kępie Zawadowskiej odbędzie się piknik rodzinny, a na parkingu na dachu sklepu zainstaluje się kino samochodowe. Warto zajrzeć do Wilanowa, każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.

d2msb5f
d2msb5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2msb5f
Więcej tematów