Trwa ładowanie...

Trzymetrowy płot stanie przed Sejmem? Nie zgadzają się specjaliści

Ten pomysł negatywnie zaopiniowali architekci.

Trzymetrowy płot stanie przed Sejmem? Nie zgadzają się specjaliści
d1g23s9
d1g23s9

Kancelaria Sejmu planuje budowę blisko trzymetrowego płotu przed Sejmem. Jednak ten pomysł negatywnie zaopiniowali architekci i naukowcy stolicy związani ze Społeczną Radą Ochrony Dziedzictwa Kulturowego przy Prezydencie Miasta - podaje Radio Zet.

Mimo negatywnej opinii specjalistów, ostateczną decyzję o budowie ogrodzenia podejmie stołeczny konserwator zabytków. Po uzyskaniu pozwolenia Kancelaria Sejmu ogłosi przetarg na roboty budowlane związane z postawieniem ogrodzenia. Jednak, jak informuje Radio ZET, decyzja ta najprawdopodobniej będzie negatywna.

Skąd pomysł na ogrodzenie budynku parlamentu?

W połowie lipca Kancelaria Sejmu wystąpiła już o pozwolenie na budowę do stołecznego konserwatora zabytków. Ogrodzenie miało stanąć od strony ulicy Wiejskiej oraz Górnośląskiej. W budżecie Kancelaria Sejmu zarezerwowała na ten cel 610 tys. zł. Według wstępnych założeń płot ma mieć wysokość 2,25 m i być wykonany ze stalowych prętów.

d1g23s9

Stołeczny konserwator nie wydał jeszcze ostatecznej decyzji, ale wstępnie zgodził się na podwyższenie istniejącego murku od ul. Wiejskiej oraz instalację na nim ogrodzenia. - Dopuścił takie rozwiązanie ze względu na poprawę bezpieczeństwa budynków Sejmu. Zalecił, aby przebieg ogrodzenia do minimum ograniczał ingerencję w rosnące na tym terenie drzewa i krzewy oraz zastosowanie ogrodzenia, które nie będzie stanowiło bariery wizualnej, a więc na przykład z prętów, a nie z litego materiału np. muru – mówi Wirtualnej Polsce Magdalena Łan ze stołecznego ratusza. Nad szczegółowym projektem wkrótce będzie debatować rada konserwatorska działająca przy stołecznym konserwatorze zabytków.

Źródło: Radio ZET/WP.PL

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: 35-latek wdarł się do pociągu i sterroryzował maszynistę. Potem kazał mu ruszyć

d1g23s9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g23s9
Więcej tematów