Trwa ładowanie...

Trzaskowski obiecał darmowe żłobki i lekcje wychowania seksualnego w Warszawie

Kampania prezydencka w Warszawie trwa w najlepsze. Rafał Trzaskowski podczas poniedziałkowej konferencji złożył wiele obietnic. Wśród nich edukacja seksualna i refundacja zabiegów in vitro.


Trzaskowski obiecał darmowe żłobki i lekcje wychowania seksualnego w WarszawieŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d22lw98
d22lw98

"Konferencja pod hasłem #dasiewWarszawie poprawić sytuację kobiet" odbyła się przed żłobkiem przy ul. Wilczej w Warszawie. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", pierwszą obietnicą Trzaskowskiego są bezpłatne żłobki. - Opłaty w miejskich żłobkach ratusz weźmie na siebie. Jeśli nie będzie miejsc w miejskiej placówce, to miasto będzie wykupować miejsca w prywatnych - mówił Trzaskowski.

Kandydat obliczył, że budowa miejskich żłobków wyniesie ok. 80 mln zł. Z kolei wykupienie prywatnych - ok. 70 mln zł.

Drugą deklaracją Trzaskowskiego jest refundacja zabiegów in vitro i profilaktyki m.in. zakażeń brodawczakiem ludzkim. Zaznaczył, że pacjentki będą mogły przyjść o każdej porze dnia i nocy i dostaną pomoc ze strony służby zdrowia.

Zobacz wideo: Grabiec: zdaniem Lubnauer, Trzaskowski to bardzo dobry kandydat

Kandydat PO planuje również sfinansowanie lekcji wychowania seksualnego w programie szkolnym. Dodatkowo zadeklarował, że powoła "miejską pełnomocniczkę ds. kobiet". - Ktoś tych wszystkich postulatów musi pilnować - powiedział kandydat.

W obietnicach znalazło się również zrównanie płac kobiet i mężczyzn, a także równouprawnienie kobiet w administracji miejskiej i kontrolowanych przez stołeczne samorządy.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też:Rondo de Gaulle'a ma palmę, a Grochów będzie miał ogromny wiatrak. Urzędnicy są na tak

d22lw98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22lw98
Więcej tematów