RegionalneWarszawaTrybunał Konstytucyjny pozostanie w Warszawie? "Są piękne miasta na ścianie wschodniej"

Trybunał Konstytucyjny pozostanie w Warszawie? "Są piękne miasta na ścianie wschodniej"

Trybunał Konstytucyjny pozostanie w Warszawie? "Są piękne miasta na ścianie wschodniej"

22.12.2015 15:31

W Sejmie trwa debata na ten temat.

- Siedziba Trybunału Konstytucyjnego pozostanie w Warszawie - zapowiedział podczas debaty w Sejmie poseł Stanisław Piotrowicz. - Dyskusja na ten temat pokazała jaki jest wasz stosunek do Polaków - mówił poseł PiS zwracając się do opozycji.

Zapewnił, nikt Trybunału przenosić nie zamierza. - To był test co myślicie o innych miastach - dodał poseł PiS. - Mówiliście o tym, że przeniesienie Trybunału do innych miast w Polsce uchybiałoby godności tego urzędu. Okazuje się, że są miasta niegodne takich instytucji w mniemaniu posłów Platformy Obywatelskiej - powiedział. Podkreślił, że w opinii PiS Polacy wszędzie są sobie równi, a wszystkie miasta zasługują na zrównoważony rozwój. - I my o to zabiegamy - dodał Piotrowicz.

Do tej pory przedstawiciele PiS przyznawali, że nowelizacja zakłada również przeniesienie siedziby Trybunału poza Warszawę. To w założeniu miało odsunąć izbę od bieżącej walki politycznej. - Jest wiele pięknych miast na ścianie wschodniej: Przemyśl, Ełk, Suwałki, Lublin, Rzeszów. Myślę, że w tych miastach Trybunał Konstytucyjny może pełnić swoją rolę i swoją funkcję - mówił w Sejmie poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

Źródło: IAR

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także