Trwa ładowanie...

Troje radnych dzielnicy Pragi-Północ dołączyło do Śpiewaka

Do Komitetu Wygra Warszawa przystąpili Magdalena Gugała, Małgorzata Markowska i Piotr Pietruszyński. Radni w poprzednich wyborach byli kandydatami komitetów: Miasto jest Nasze, Wspólnoty Samorządowej i Platformy Obywatelskiej.

Troje radnych dzielnicy Pragi-Północ dołączyło do ŚpiewakaŹródło: East News, fot: Foto Olimpik
d3jezmt
d3jezmt

- Jesteśmy dumni, że z naszych list na Pradze-Północ wystartują doświadczeni, mądrzy radni - powiedział podczas konferencji Jan Śpiewak.

Małgorzata Markowska

Radna dzielnicy Praga Północ, przewodnicząca dzielnicowej Komisji Rewizyjnej, członkini komisji: Budżetu, Mieszkaniowej, Edukacji oraz Infrastruktury. Od kilkunastu lat zaangażowana na rzecz mieszkańców Kolonii Ząbkowska. Członkini Prezydium Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. zaspokajania potrzeb mieszkaniowych i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu lokatorów przy Biurze Polityki Lokalowej m. st. Warszawy. Z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania prawnik. Rodowita Prażanka.

Zabiega o poprawę warunków mieszkaniowych Prażan poprzez eliminowanie niegospodarności (m.in. przy realizacji Zintegrowanego Programu Rewitalizacji czy programu „Ciepło sieciowe w budynkach komunalnych”), wprowadzanie jednolitych standardów jakościowych prac remontowych oraz prawidłowe wydatkowanie środków publicznych.

d3jezmt

Dba o uczciwą i rzetelną pracę struktur samorządowych. Pod jej przewodnictwem przeprowadzono szereg drobiazgowych kontroli w jednostkach budżetowych dzielnicy Praga Północ (ZGN, ZPTP, DBFO, DOSiR, OPS) w zakresie gospodarności, legalności, rzetelności i celowości. Wnioski pokontrolne nieraz stanowiły podstawę do wdrożenia działań wyjaśniających i naprawczych.

Magdalena Gugała

Radna Pragi Północ od 2014 roku, przewodnicząca dzielnicowej Komisji Ochrony Środowiska i Przestrzeni Publicznej. Z zamiłowania i wykształcenia zajmuje się tematyką związaną z ochroną środowiska. Absolwentka dwóch kierunków studiów: ochrony środowiska oraz inżynierii środowiska. Jej celem jest Praga przyjazna dla mieszkańców i pełna zieleni. Działa na rzecz zwiększenia powierzchni biologicznie czynnych, zakładania nowych parków, zazieleniania ciągów pieszych i komunikacyjnych oraz poprawy ich bezpieczeństwa, sadzenia łąk miejskich oraz tworzenia pomników przyrody.

Aktywnie zabiega o wypracowanie nowych, ulepszonych standardów pielęgnacji i utrzymania zieleni nie tylko na Pradze, ale również w całej Warszawie.

Piotr Pietruszyński

Rodowity Prażanin, wieloletni radny Pragi Północ. Przewodniczący dzielnicowej Komisji Infrastruktury, członek Komisji Budżetu oraz Komisji Edukacji. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

d3jezmt

W działalności społeczno-samorządowej skupia się na kwestiach związanych z szeroko rozumianą przestrzenią miejską i jej planowaniem, infrastrukturą i rewitalizacją, zrównoważonym zagospodarowaniem przestrzennym, zielenią i estetyką miejską, a także mobilnością uwzględniającą potrzeby wszystkich użytkowników miasta. Działa na rzecz uporządkowania oraz poprawy dostępności praskiej przestrzeni publicznej, w szczególności z myślą o zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa oraz redukcji barier komunikacyjnych.

Jako przewodniczący dzielnicowej Komisji Infrastruktury jest autorem szeregu stanowisk, uchwał i interpelacji kształtujących głos dzielnicy w tak kluczowych sprawach, jak: plany zagospodarowania przestrzennego, inwestycje, rewitalizacja, ciepło sieciowe, transport i mobilność, budżet.

Zobacz także: Trzaskowski kontra Jaki. Andrzej Halicki komentuje najnowszy sondażakiego

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3jezmt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jezmt
Więcej tematów