RegionalneWarszawaTo już koniec restauracji prowadzonej przez uchodźców? Pożegnalna impreza Kuchni Konfliktu

To już koniec restauracji prowadzonej przez uchodźców? Pożegnalna impreza Kuchni Konfliktu

Zaproszeni DJ-e, którzy zagrają na pożegnalnej imprezie, przekażą całe swoje honorarium na rzecz pomagania uchodźcom.

To już koniec restauracji prowadzonej przez uchodźców? Pożegnalna impreza Kuchni Konfliktu
Karolina Kołodziejczyk

Kuchnia Konfliktu to miejsce spotkania różnych kultur i jednocześnie mobilna restauracja serwująca potrawy z tych regionów świata, które są objęte konfliktami zbrojnymi. Lokal funkcjonował przez dwa miesiące. W sobotę huczna impreza zamknie letnią edycję projektu.

Pożegnalna impreza odbędzie się 17 września w Barce nad Wisłą. - Te dwa miesiące były dla nas wielką przygodą, ogromną frajdą, ale także całą masą wyzwań. Chcemy podziękować Wam za to, że byliście z nami - czytamy w zaproszeniu od Kuchnii Konfliktu. - Będziemy wznosić toasty za Was i za kontynuacje Kuchni Konfliktu!

Z tej okazji w sobotę zagrają: (Szkalunek), Pierre LX (Paryż, Kurytyba, Warszawa), Piotr Mika (Hungry Hungry Models, Strzały Znikąd),RRRKRTA (Brutaż, Światło) i Wiktor Milczarek (Souvenir de Tanger). Zaproszeni DJ-e przekażą całe swoje honorarium na rzecz zbiórki ekipy Fresh Response.

Wolontaiusze z Fresh Response pomagają uchodźcom i imigrantom koczującym w ciężkich warunkach na granicy serbsko-węgierskiej. Kupują najpotrzebniejsze rzeczy, w tym głównie jedzenie, pomagają zabezpieczyć się przed deszczem, interweniują w jednostkowych trudnych przypadkach.

Zbiórka rozpocznie się o godzinie 22 i będzie trwać aż do rana. Wstęp na imprezę jest wolny.

Dania z pogranicza wojny

Kuchnia Konfliktu była zlokalizowana na Placu Zabaw (tuż obok stacji metra Centrum Nauki Kopernik ). - Wybór tętniącego życiem w ciepłe miesiące nabrzeża Wisły jest podyktowany próbą dotarcia do jak największej ilości Warszawiaków i wrażliwością organizatorów Placu Zabaw na sprawy społeczne. W pierwszej odsłonie zaprosimy gości do poznania kuchni i kultury Syrii, Konga oraz Ukrainy - zachęcali współtwórcy przed otwarciem lokalu.

Cyklicznie zmieniające się menu obejmowało potrawy z każdego zakątka świata. Kolejnym odsłonom projektu towarzyszyły przygotowane przez międzynarodowy zespół program edukacyjny i kulturalny. Do każdego złożonego zamówienia dołączona była osobista historia osoby z doświadczeniem migracyjnym, informacja o sytuacji politycznej danego regionu czy też ciekawostki związane z kulturą, sztuką i życiem społecznym.

- Te rozmaite perspektywy pozwolą odzwierciedlić różnorodność każdego kraju i będą przyczynkiem do rozmowy i dyskusji z naszymi gośćmi - przekonywali pomysłodawcy.

Źródło: WawaLove.pl/Facebook.com/metrowarszawa.pl

Obraz
warszawalokaluchodźcy

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)