To już koniec restauracji prowadzonej przez uchodźców? Pożegnalna impreza Kuchni Konfliktu
Zaproszeni DJ-e, którzy zagrają na pożegnalnej imprezie, przekażą całe swoje honorarium na rzecz pomagania uchodźcom.
Kuchnia Konfliktu to miejsce spotkania różnych kultur i jednocześnie mobilna restauracja serwująca potrawy z tych regionów świata, które są objęte konfliktami zbrojnymi. Lokal funkcjonował przez dwa miesiące. W sobotę huczna impreza zamknie letnią edycję projektu.
Pożegnalna impreza odbędzie się 17 września w Barce nad Wisłą. - Te dwa miesiące były dla nas wielką przygodą, ogromną frajdą, ale także całą masą wyzwań. Chcemy podziękować Wam za to, że byliście z nami - czytamy w zaproszeniu od Kuchnii Konfliktu. - Będziemy wznosić toasty za Was i za kontynuacje Kuchni Konfliktu!
Z tej okazji w sobotę zagrają: (Szkalunek), Pierre LX (Paryż, Kurytyba, Warszawa), Piotr Mika (Hungry Hungry Models, Strzały Znikąd),RRRKRTA (Brutaż, Światło) i Wiktor Milczarek (Souvenir de Tanger). Zaproszeni DJ-e przekażą całe swoje honorarium na rzecz zbiórki ekipy Fresh Response.
Wolontaiusze z Fresh Response pomagają uchodźcom i imigrantom koczującym w ciężkich warunkach na granicy serbsko-węgierskiej. Kupują najpotrzebniejsze rzeczy, w tym głównie jedzenie, pomagają zabezpieczyć się przed deszczem, interweniują w jednostkowych trudnych przypadkach.
Zbiórka rozpocznie się o godzinie 22 i będzie trwać aż do rana. Wstęp na imprezę jest wolny.
Dania z pogranicza wojny
Kuchnia Konfliktu była zlokalizowana na Placu Zabaw (tuż obok stacji metra Centrum Nauki Kopernik ). - Wybór tętniącego życiem w ciepłe miesiące nabrzeża Wisły jest podyktowany próbą dotarcia do jak największej ilości Warszawiaków i wrażliwością organizatorów Placu Zabaw na sprawy społeczne. W pierwszej odsłonie zaprosimy gości do poznania kuchni i kultury Syrii, Konga oraz Ukrainy - zachęcali współtwórcy przed otwarciem lokalu.
Cyklicznie zmieniające się menu obejmowało potrawy z każdego zakątka świata. Kolejnym odsłonom projektu towarzyszyły przygotowane przez międzynarodowy zespół program edukacyjny i kulturalny. Do każdego złożonego zamówienia dołączona była osobista historia osoby z doświadczeniem migracyjnym, informacja o sytuacji politycznej danego regionu czy też ciekawostki związane z kulturą, sztuką i życiem społecznym.
- Te rozmaite perspektywy pozwolą odzwierciedlić różnorodność każdego kraju i będą przyczynkiem do rozmowy i dyskusji z naszymi gośćmi - przekonywali pomysłodawcy.
Źródło: WawaLove.pl/Facebook.com/metrowarszawa.pl
Przeczytajcie również: 32. Warszawski Festiwal Filmowy. 10 dni uczty kinomanów - 175 filmów z 61 krajów