Trwa ładowanie...

Targówek. Wyprawa do granic dzielnicy. "Krąży legenda, iż nikt z niej jeszcze nie powrócił"

To sąsiedzki happening integracyjny, który został zaplanowany na setną rocznicę włączenia dzielnicy do Warszawy.

Targówek. Wyprawa do granic dzielnicy. "Krąży legenda, iż nikt z niej jeszcze nie powrócił"
d1ux617
d1ux617

- Tereny graniczne dzielnicy Targówek są zupełnie niezbadane i stanowią białą plamę na mapach Warszawy. Nawet najstarsi mieszkańcy nie pamiętają, aby ktoś tam kiedykolwiek dotarł. W pamięci lokalnej tli się jedynie przekaz o wyprawie podjętej w 1938 r. przez grupę śmiałków, którzy chcieli uczcić 20-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale nie mamy żadnych dowodów historycznych, które poświadczałyby to wydarzenie. Krąży jednak miejska legenda, iż nikt z niej nie powrócił - zachęcają do udziału organizatorzy wydarzenia.

To sąsiedzki happening integracyjny, który został zaplanowany na 9 kwietnia. Wtedy to Bródno i Targówek będą świętować setną rocznicę przyłączenia dzielnic do Warszawy. Wyprawa zaplanowana jest na godz. 10.30. Obowiązują zapisy.

- Niepomni na niebezpieczeństwa postanowiliśmy zorganizować profesjonalną ekspedycję badawczą, która dotrze do granic Targówka i dokładnie je zbada, a następnie przekaże zdobyte informacje szerokiej publiczności. Ufamy, że nowoczesny sprzęt turystyczny i współczesne technologie komunikacyjne pozwolą nam odnieść sukces w tym oryginalnym i niebezpiecznym przedsięwzięciu - informują organizatorzy, którym szczególnie zależy na odnalezieniu miejsca najbardziej wysuniętego na wschód Targówka. - To tereny zupełnie dziewicze. Wyprawie przyświeca jednak szerszy cel badawczy. Zależy nam na skompletowaniu ekipy badawczej, w skład której wejdą specjaliści z różnych dziedzin: archeolodzy, geolodzy, biolodzy, ornitolodzy - żartują organizatorzy.

d1ux617

Takie szerokie spektrum badaczy pozwoli odpowiedzieć uczestnikom wyprawy na pytania: czy na Targówku żyją jakieś gatunki endemiczne? Gdzie biją źródła Kanału Bródnowskiego? Jakie jest najwyższe wzniesienie naturalne na Targówku? Na jakich warstwach geologicznych leży Targówek?

d1ux617
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ux617
Więcej tematów