Trwa ładowanie...

Tak będzie wyglądał Dworzec Południowy? [WIZUALIZACJE]

Wielkie zmiany czekają okolice metra Wilanowska

Tak będzie wyglądał Dworzec Południowy? [WIZUALIZACJE]
d369m61
d369m61

Zarząd Transportu Miejskiego rozstrzygnął konkurs dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej na koncepcję zagospodarowania rejonu Dworca Południowego. Laureatami pierwszego miejsca zostali: Anna Kowalczyk, Kamila Momot i Marcin Jaworski.

W konkursie, ogłoszonym jeszcze w ubiegłym roku, mogli brać udział wyłącznie studenci Wydziału Architektury. Przystąpiło 12 zespołów (25 studentów). - W konsultacjach z młodymi architektami brali również udział pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego oraz Zarządu Dróg Miejskich , którzy pomagali studentom uzyskać poprawne rozwiązania układu komunikacyjnego - informuje ZTM.

Na przygotowanie prac konkursowych studenci mieli czas do końca stycznia 2016 roku. Prace były oceniane zarówno pod kątem architektoniczno-urbanistycznym jak i komunikacyjnym.

To tylko projekt

- To był konkurs, który miał nam pokazać, jak mogłyby wyglądać te okolice i sam dworzec - mówi WawaLove.pl Igor Krajnow, rzecznik Zarządu. - Jest za wcześnie by mówić o konkretach - dodaje. Przy tworzeniu koncepcji uczestnicy konkursu musieli uwzględnić istniejącą stację metra, pętlę autobusową powiększoną o conajmniej 30 proc., zintegrowane przystanki tramwajowe dla istniejącej linii wzdłuż ul. Puławskiej i projektowanej linii biegnącej w osi wschód-zachód, parking rowerowy na 800 miejsc, halę odpraw dla pasażerów, parking P+R i budynek Centrum Zarządzania Ruchem. Dodatkowo zespoły musiały zaprojektować nowy układ drogowy.

Stary budynek dworca został zburzony w grudniu 2000 roku. Nazwa "Dworzec Południowy" używana jest czasem, zwłaszcza przez starsze pokolenie warszawiaków. Mówią tak na pętlę autobusowej, której nazwę zmieniono na "Wilanowska" (obecnie "Metro Wilanowska"). W tej chwili to jedno z brzydszych miejsc w stolicy.

d369m61

Poniżej, na wizulizacjach, zwycięski projekt.

d369m61
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d369m61
Więcej tematów