Trwa ładowanie...
warszawa
12-11-2017 11:49

Szykuje się wojna o aleję Lecha Kaczyńskiego. PO zapowiada uchwałę

Jedna z głównych arterii stolicy al. Armii Ludowej zmieni nazwę na ul. śp. Lecha Kaczyńskiego.

Szykuje się wojna o aleję Lecha Kaczyńskiego. PO zapowiada uchwałę
d4kk4xq
d4kk4xq

Warszawska PO będzie blokować zmianę nazw ulic, która wprowadza m.in. aleję Lecha Kaczyńskiego. Politycy w najbliższych dniach złożą projekt uchwały w tej sprawie.

- Na najbliższej sesji rady miasta klub PO będzie składał projekty uchwał dotyczące odwołania się od zarządzenia wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Rada rozpatrzy te projekty na sesji w czwartek u2013 mówi Polskiej Agencji Prasowej warszawski radny PO Jarosław Szostakowski.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zadecydował o dekomunizacji około 50 warszawskich ulic. Jedna z głównych arterii stolicy al. Armii Ludowej zmieni nazwę na ul. śp. Lecha Kaczyńskiego. W piątek odbyła się konferencja z udziałem prezesa IPN Jarosława Szarka, na której przedstawiono listę ok. 50 ulic, które zmienią swoją nazwę.

Pełna lista

u2014 Cezary Jurkiewicz (@c_jurkiewicz)

d4kk4xq

Po sprzeciwia się przede wszystkim zmianie nazwy al. Armii Ludowej. - Nigdy nie sądziliśmy, że dekomunizacja ulic będzie służyła PiS-owi do tego, aby budować kult Lecha Kaczyńskiego. Kult nieprawdziwy, bo kadencja Lecha Kaczyńskiego w Warszawie to kadencja źle wspominana przez warszawiaków u2013 uważa szef warszawskiej PO Marcin Kierwiński .

- Stołeczni radni mieli rok na przyjęcie nazwy ulic wedle własnego uznania. Rada nie wykonała jednak tego obowiązku i straciła szansę, jaką dawała ustawa u2013 mówi portalowi dziennik.pl Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego. Jeśli PO nie uda się zablokować zmian w Radzie Warszawy, zarządzenie zastępcze wojewody można też zaskarżyć do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Źródło: wp.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

d4kk4xq

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Marsz Niepodległości przejdzie przez stolicę. Zapłacimy za niego prawie milion złotych

d4kk4xq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kk4xq
Więcej tematów