Trwa ładowanie...

Szpital Bielański: nie chcą likwidacji oddziału chirurgii dziecięcej. Jest petycja lekarzy i pielęgniarek

"Zamknięcie oddziału będzie miało fatalne skutki dla dzieci!"

Szpital Bielański: nie chcą likwidacji oddziału chirurgii dziecięcej. Jest petycja lekarzy i pielęgniarek
dxluyix
dxluyix

Lekarze i pielęgniarki Szpitala Bielańskiego biją na alarm: "ta decyzja może mieć fatalne skutki!". Czy petycja zatrzyma likwidację oddziału chirurgii dziecięcej? Zebrano już prawie 1400 podpisów.

Ostatnio na łamach WawaLove.pl pisaliśmy o tym, że Rada Społeczna Szpitala podjęła na początku miesiąca decyzję o likwidacji chirurgii dziecięcej w Szpitalu Bielańskim. Cały oddział ma zostać przeniesiony w inne miejsce - do szpitala dziecięcego na ulicy Kopernika na warszawskim Śródmieściu.

Decyzja budzi kontrowersje. - Będzie miało to fatalne skutki dla dzieci zamieszkałych nie tylko na terenie Bielan, ale także w sąsiednich dzielnicach oraz miejscowościach położonych na północ i północny zachód od Warszawy - tłumaczą lekarze i pielegniarki, którzy pracują na oddziale chirurgi dziecięcej w Szpitalu Bielańskim.

By wyrazić swój sprzeciw, stworzyli petycję kierowaną do prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz do wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery. - Oddział chirurgii dziecięcej zajmuje się na co dzień leczeniem planowym chorób dotykających znaczną część populacji. Świadczy też całodobowo opiekę w ramach ostrego dyżuru w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym - czytamy w liście kierowanym do urzędników.

dxluyix

Lekarze i pielęgniarki z Bielan tłumaczą, że likwidacja oddziału oznacza dla rodziców konieczność szukania pomocy dla dziecka w innych, bardziej odległych szpitalach, co potencjalnie stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. - Wydłużeniu ulegnie czas oczekiwania na przyjęcie w pozostałych SOR-ach i izbach przyjęć oraz na wykonanie zabiegów planowych w innych placówkach - dodają.

Petycję jak na razie podpisało prawie 1400 osób (link znajdzie TUTAJ ). Wśród nich jest Elwira, mieszkanka Żoliborza. - To jest dla nas ważna sprawa, bo to najbliższy oddział chirurgii dziecięcej dla naszego osiedla. Niestety musiałam ostatnio skorzystać i cieszę się, że był blisko - dodaje.

Szpital Bielański to jedyna placówka w północnej części powiatu warszawskiego posiadająca miejsce, w którym można wykonać pełną diagnostykę z zakresu wielu dziedzin, takich jak neurochirurgia, czy laryngologia. Jak pisaliśmy na WawaLove , w szpitalu wykonuje się ok. tysiąca zabiegów operacyjnych rocznie, hospitalizowanych jest ok. 1,6 tys. pacjentów. Na oddziale ratunkowym konsultuje się rocznie 13 tys. pacjentów chirurgicznych.

dxluyix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxluyix
Więcej tematów