"Szklanka" na warszawskich drogach. Kilkanaście rozbitych aut
Policja prosi o zachowanie szczególnej ostrożności
Kilkanaście samochodów zderzyło się w kilku kolizjach i wypadku na trasie S7 przy wjeździe do Warszawy. Jedna osoba została ranna. Setki kierowców ma problemy z dojazdem do pracy w stolicy. Wielu utknęło w korkach. To wina warunków atmosferycznych i oblodzonych ulic.
- Do pierwszego zdarzenia doszło już o 5.30, do najpoważniejszego ok. 7.00 rano przy Węźle Salomea, w miejscu, gdzie południowa obwodnica Warszawy krzyżuje się z Alejami Jerozolimskimi - mówi WawaLove.pl kom. Iwona Jurkiewicz z biura prasowego KSP. Dwa auta zderzyły się też na S7 w okolicy węzła Opacz. Zablokowane były dwa pasy w kierunku Alei Jerozolimskich. - W sumie od rana mieliśmy do czynienia z 8 zdarzeniami. Doszło do siedmiu kolizji i jednego wypadku, w którym ranny został kierowca forda mondeo - dodaje funkcjonariuszka. Na ekspresówce S8 - na Armii Krajowej tuż przed zjazdem na Wisłostradę doszło do koilizji busa i dwóch samochodów osobowych. Według naszych czytelników , korek, który tam powstał ma kilka kilometrów. - Do kolizji doszło także na ulicach: Pułkowej, Modlińskiej, Belwederskiej i na Trasie Toruńskiej - dodaje Jurkiewicz.
164 poysypywarki na ulicach
We wszystkich zdarzeniach wzięło udział kilkanaście samochodów. Policjanci proszą, by ze względu na warunki pogodowe zachować szczególną ostrożność na drodze. Ślisko jest nie tylko na jezdniach. Na chodnikach, których nie posypano piaskiem, bardzo trudno utrzymać równowagę. Ze względu na pogodę na warszawskie ulice wyjechały 164 posypywarki, które od godz. 5:15 zabezpieczają jezdnie przed śliskością zimową. Akcja potrwa co najmniej 3 godziny i obejmie ponad 1400 km stołecznych ulic.
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej gołoledź ma potrwać do soboty, 21 stycznia, do godz. 6.00. Przez ten czas można spodziewać się słabych opadów marznącej mżawki. Ostrzeżenia pogodowe dotyczą województw we wschodniej, centralnej i północno-wschodniej części Polski. Są to ostrzeżenia drugiego stopnia. Oznaczają możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia.
Także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa radzi zachować ostrożność. Przestrzega przed oblodzonymi drogami i chodnikami, a także przed mrozem w rejonach górskich.
Całk. oblodzone chodniki z wieloma os. pieszymi. Obok posypane ścieżki rowerowe bez śl. rowerzysty.
— MaxiKozi (@KKozimba)
Źródło: PAP/IAR/KSP
Przeczytajcie też: Sąd Najwyższy: można pić nad Wisłą