Trwa ładowanie...

Sześciu chętnych na zaprojektowanie kolejnych stacji II linii metra

Chodzi o tzw. etap rozbudowy 2+3 podziemnej kolejki.

Sześciu chętnych na zaprojektowanie kolejnych stacji II linii metra
d3rhm7b
d3rhm7b

- Do Metra Warszawskiego wpłynęło sześć ofert w konkursie na koncepcję rozbudowy II linii metra w kierunku Bemowa i Bródna. Na każdy z odcinków wpłynęły po trzy prace - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

We wtorek upłynął termin na zgłaszanie prac w konkursie na koncepcję architektoniczno-budowlaną rozbudowy II linii metra o kolejne pięć stacji. W ramach tzw. etapu 2+3 powstaną trzy stacje w kierunku północno-wschodnim, na Targówku i Bródnie, oraz dwie stacje w kierunku zachodnim, na Woli i Bemowie. Według założeń miasta stacje te mają powstać do 2022 r. Bartoń zaznaczyła, że w konkursie jedna pracownia mogła złożyć koncepcję rozbudowy na jeden fragment (albo w kierunku zachodnim, albo północno-wschodnim). Teraz złożone oferty oceni sąd konkursowy.

Rzeczniczka Metra zaznaczyła, że jest jeszcze za wcześnie na mówienie o tym, kiedy poznamy zwycięskie prace , koncepcje są złożone anonimowo. Ujawnienie autorów prac nastąpi po wybraniu najlepszej oferty. Zanim powstanie pięć stacji w etapie 2+3, Metro Warszawskie najpierw wybuduje sześć stacji (etap 3+3), po trzy na wschód i na zachód od odcinka centralnego.

Pod koniec października Metro wybrało firmy , które zrealizują etap 3+3. Turecka firma Gulermak wybuduje trzy stacje w kierunku Bemowa, a włoska Astaldi trzy w kierunku Targówka. Pierwsza z nich wyceniła swoje usługi na 1,1 mld zł, a druga na 1 mld zł. Obie firmy wcześniej tworzyły konsorcjum, które zbudowało centralny odcinek II linii metra.

d3rhm7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rhm7b
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj