Trwa ładowanie...

Szczyt NATO. Hotel przy CZD nie dla rodziców chorych dzieci

"Czy ten obiekt nie był budowany ze zbiórek publicznych w czynie społecznym z przeznaczeniem dla małych pacjentów i ich rodzin?”

Szczyt NATO. Hotel przy CZD nie dla rodziców chorych dzieci
d3l91an
d3l91an

W hotelu znajdującym się przy Centrum Zdrowia Dziecka, w którym zwykle nocują rodzice małych pacjentów, od dziś nocować będą policjanci pilnujący bezpieczeństwa podczas szczytu NATO . Opiekunowie kierowani są do pobliskich prywatnych kwater i hosteli.

O sprawie poinformowało RDC . Mali pacjenci przebywają w CZD nawet po kilka miesięcy. W tym czasie opiekunowie nocują na rozkładanych łóżkach, czasem na podłodze w sali dziecka lub - jeśli jest to zabronione, bo mały pacjent znajduje się na Oddziale Intensywnej Terapii - w pobliskim hotelu "Patron" znajdującym, się na terenie szpitala. Teraz ograniczono im taką możliwość.

NA stronie CZD opublikowano wiadomość o zmniejszeniu się liczby miejsc w hotelu

Jak informuje radio, rodzice dzieci przebywających w Centrum Zdrowia Dziecka są niezwykle oburzeni. Rezczywiście, pod postem CZD pojawiło się wiele negatywnych komentarzy: „To chyba jest hotel dla rodziców i naszych dzieci” - piszą rodzice. ” Kpina jakaś… Hotel jest dla dzieci i ich opiekunów i tego powinien się trzymać. Ale właściciel hotelu wszystko zrobi do pieniędzy”, „A czy ten obiekt nie był budowany ze zbiórek publicznych w czynie społecznym z przeznaczeniem dla małych pacjentów i ich rodzin?”.

d3l91an

Co ciekawe, hotel należy do szpitala i jest zarządzany przez spółkę również należącą do CZD. Jak informuje Gazeta Wyborcza, prezes Prezes hotelu "Patron" wcale nie ukrywa, że kwaterując policjantów zarobi lepiej, niż nocując opiekunów. Rodzice małych pacjentów płacą niższe stawki - 38 zł za dobę w pokoju wieloosobowym. Policjanci zapłaca stawki wyższe, rynkowe.

Opiekunowie poinformowali też, że w hotelu skrócona została też doba hotelowa dla juz tam przebywających. "Jutro koło 9.00 fora ze dwora" - czytamy w komentarzach pod postem CZD.

" Dlaczego opiekunowie mają być poszkodowani, czy oni nie zasługują na to, by być blisko swoich dzieci? Nie, bo właściciel woli liczyć pieniadze od służb.... Wstyd..." - pisze inna komentująca.

Szczyt odbędzie się w dniach 8-9 lipca. Głównym miejscem obrad będzie Stadion Narodowy , przywódcy delegacji spotkają się też w Pałacu Prezydenckim w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski, szefowie dyplomacji spotkają się na roboczym obiedzie w Teatrze Wielkim, a ministrowie obrony w Pałacu Prymasowskim.

d3l91an
d3l91an
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l91an
Więcej tematów