Trwa ładowanie...

Szczątki z Kępy Tarchomińskiej należą do zaginionej Moniki T. Policja jest pewna

"Chciała skończyć ze środowiskiem"

Szczątki z Kępy Tarchomińskiej należą do zaginionej Moniki T. Policja jest pewna
d3jezmt
d3jezmt

- Nie ma już żadnych wątpliwości. To zaginiona kobieta – mówi o szczątkach ludzkich znalezionych w kwietniu na Kępie Tarchomińskiej cytowany przez "Rzeczpospolitą" oficer warszawskiej policji. Chodzi o zaginioną tancerkę, Monikę T.

Przypomnijmy: 1 kwietnia 2015 roku policjanci odnaleźli na łące pomiędzy wałem wiślanym, a drogą gruntową przy ul. Kępa Tarchomińska, ludzkie zwłoki. Na miejscu znaleziono też szczątki ubrań, tipsy oraz ślady aparatu korekcyjnego. Szczątki zostały przekazane Zakładowi Medycyny Sądowej, gdzie poddano je specjalistycznej analizie. Wcześniej informowaliśmy was o* poszukiwaniach 28-letniej Moniki T.*, która od stycznia nie skontaktowała się z rodziną i najbliższymi.

Na początku kwietnia biegli ustalili, że szczątki znalezione w kwietniu należą do ok. 30-letniej osoby płci żeńskiej . Ustalono też datę zgonu - to przełom roku. Ze szczątków wyodrębniono materiał genetyczny, który policja porównała z DNA zaginionej w styczniu tancerki. - To standardowa procedura - powiedziała wówczas WawaLove.pl Renata Mazur z warszawskiej prokuratury. - Będziemy teraz porównywać DNA zwłok z materiałem genetycznym kobiet, które zaginęły w tym okresie - dodała rzeczniczka prokuratury. Jedną z takich osób była właśnie poszukiwana Monika. Jak dowiedział się nieoficjalnie serwis WawaLove.pl, przy zwłokach na łące znaleziono aparat korekcyjny na zęby. Podobnego używała poszukiwana 28-latka.

Monika T. ostatni raz była widziana 9 stycznia w okolicy hotelu Marriott nocy w centrum Warszawy. Około godziny 23.00 po raz ostatni rozmawiał z nią przez telefon jej narzeczony. Według dzisiejszej "Rzeczpospolitej" tancerka "była związana ze środowiskiem "Pigalaka" i od kilku lat pracowała na ulicy". Podobno też chciała z tym skończyć. Według relacji jej znajomych, kobieta czegoś się bała.

d3jezmt

Śledczy jeszcze nie ustalili, w jaki sposób zginęła kobieta. Śródmiejska prokuratura nie otrzymała jeszcze oficjalnych wyników badań.

d3jezmt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jezmt
Więcej tematów