Trwa ładowanie...

Syrenka w nowej odsłonie wróci na drogi. Zobacz, jak wygląda [WIDEO]

Historia pojazdu zaczęła się od marzenia, aby reaktywować polską motoryzację. Co było dalej?

Syrenka w nowej odsłonie wróci na drogi. Zobacz, jak wygląda [WIDEO]
dxpqeby
dxpqeby

Wygląd nawiązujący stylistycznie do Syreny i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne - taki jest prototyp samochodu Syrenka. - Będziemy mogli zaproponować technologicznie samochód na takim samym poziomie, jak obecnie sprzedaje konkurencja - mówi Andrzej Stasiak, główny konstruktor pojazdu.

Syrenka to dzieło firm AMZ Kutno i Polfarmex. Jej powstanie sfinansowano z dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jest to jeden z projektów powstałych w programie Demonstrator, z którego przedsiębiorcy mogą otrzymać finansowe wsparcie na stworzenie prototypów nowych wynalazków.

Historia pojazdu zaczęła się od marzenia, aby reaktywować polską motoryzację. Co było dalej? Jakie były największe wyzwania przy projekcie? Jaki jest nowy samochód? Kiedy Syrenka pojawi się na drogach? O tym wszystkim opowiada Andrzej Stasiak.

Zobaczcie!

Syrena to rodzina polskich samochodów osobowych i dostawczych produkowanych w latach 1957–1972 przez Fabrykę Samochodów Osobowych w Warszawie, a od 1972 do 1983 przez Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej.

dxpqeby
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxpqeby
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj