Trwa ładowanie...

Syrenka w nowej odsłonie wróci na drogi. Zobacz, jak wygląda [WIDEO]

Historia pojazdu zaczęła się od marzenia, aby reaktywować polską motoryzację. Co było dalej?

Syrenka w nowej odsłonie wróci na drogi. Zobacz, jak wygląda [WIDEO]
d2ar7b5
d2ar7b5

Wygląd nawiązujący stylistycznie do Syreny i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne - taki jest prototyp samochodu Syrenka. - Będziemy mogli zaproponować technologicznie samochód na takim samym poziomie, jak obecnie sprzedaje konkurencja - mówi Andrzej Stasiak, główny konstruktor pojazdu.

Syrenka to dzieło firm AMZ Kutno i Polfarmex. Jej powstanie sfinansowano z dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jest to jeden z projektów powstałych w programie Demonstrator, z którego przedsiębiorcy mogą otrzymać finansowe wsparcie na stworzenie prototypów nowych wynalazków.

Historia pojazdu zaczęła się od marzenia, aby reaktywować polską motoryzację. Co było dalej? Jakie były największe wyzwania przy projekcie? Jaki jest nowy samochód? Kiedy Syrenka pojawi się na drogach? O tym wszystkim opowiada Andrzej Stasiak.

Zobaczcie!

Syrena to rodzina polskich samochodów osobowych i dostawczych produkowanych w latach 1957–1972 przez Fabrykę Samochodów Osobowych w Warszawie, a od 1972 do 1983 przez Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej.

d2ar7b5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ar7b5
Więcej tematów