Trwa ładowanie...

Syrenka, Bazyliszek i Złota Kaczka w nowym wydaniu. "Legendy warszawskie. Antologia" bestsellem jesieni?

Antologia to zbiór ponad 60 legend napisanych przez ponad 20 autorów na pond 600 stronach.

Syrenka, Bazyliszek i Złota Kaczka w nowym wydaniu. "Legendy warszawskie. Antologia" bestsellem jesieni?
d1lawoe
d1lawoe

20 września odbyła się premiera książki "Legendy warszawskie. Antologia". To nowa, ponad sześćsetstronicowa i bogato ilustrowana publikacja Muzeum Warszawy, obejmująca 61 tekstów powstałych od połowy XIX wieku do drugiej dekady XXI wieku.

Pierwszymi recenzentami książki "Legendy warszawskie. Antologia" byli najmłodsi mieszkańcy Warszawy - w Dniu Przedszkolaka Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz odwiedziła dzieci w przedszkolu im. Syrenki Warszawskiej na Woli. Dzieci wysłuchały dwóch legend – bajki o Syrence i o Bazyliszku autorstwa Marianny Gal.

Antologia dopiero wchodzi na rynek a już budzi duże zainteresowanie, bowiem prezentuje zbiór ponad 60 legend napisanych przez ponad 20 autorów na pond 600 stronach. Obok klasyków takich jak właśnie bajki o Syrence, Bazyliszku czy Złotej Kaczce w książce możemy znaleźć o wiele więcej intrygująco opisanych baśniowych historii.

d1lawoe

Z „Legendami warszawskimi...” w ręku czytelnik może wyruszyć na wycieczkę po Warszawie, której już nie ma, i odwiedzić m.in. ratusz staromiejski, kościół św. Jerzego, dawny kirkut, pałac Dynasowski czy wreszcie potok Dunaj, który pierwotnie miała zamieszkiwać Syrena. Rozdziały książki zostały ułożone w taki sposób, aby ułatwić "spacer" po wielowarstwowym mieście: Warszawie naraz współczesnej i historycznej, wyobrażonej i fizycznie doświadczanej, prawdziwej, fikcyjnej i fantastycznej.

Antologia jest do kupienia w Centrum Interpretacji Zabytków przy ul. Brzozowej 11/13 i w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/42. Publikacji towarzyszy Mapa legend warszawskich, obejmująca Stare i Nowe Miasto i uwzględniająca lokalizacje związane z legendami wraz z krótkimi opisami miejsc i obiektów.

d1lawoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lawoe
Więcej tematów