Trwa ładowanie...

Św. Mikołaj odwiedził małych pacjentów szpitala przy Niekłańskiej

Niespodziankę dla chorych maluchów przygotowały pielęgniarki

Św. Mikołaj odwiedził małych pacjentów szpitala przy Niekłańskiej
d1p45xd
d1p45xd

To piękny gest ze strony personelu Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej. Pielęgniarki postanowiły umilić małym pacjentom i ich opiekunom wigilijny wieczór, aby i oni odnaleźli - nawet na szpitalnym oddziale - atmosferę świąt.

Święty Mikołaj, który pojawił się na Oddziale Patologii Noworodka i Niemowlęcia (PNiN) w wigilijne popołudnie był sporym zaskoczeniem dla dzieciaków. Oprócz paczek z prezentami dla dzieci , rodzice przebywający na oddziale otrzymali kartkę z życzeniami świątecznymi przygotowaną przez pielęgniarki.

– To są wyjątkowe święta. Personel pielęgniarski tą akcją chciał sprawić aby maluszki poczuły ducha tych świąt, aby uśmiech zagościł na ich twarzach – powiedziała Beata Parobczy, pielęgniarka koordynująca Oddziału Patologii Noworodka i Niemowlęcia.

Inicjatywa chociaż na chwilę pozwoliła zapomnieć małym pacjentom oraz ich rodzicom o chorobie oraz przyniosła ogromną satysfakcję jej organizatorom. –* Miło patrzeć jak uśmiech i radość goszczą na twarzach najmłodszych pacjentów. Wizyta Świętego Mikołaja była dużym przeżyciem dla maluszków, zwłaszcza, że było to ich pierwsze w życiu spotkanie z nim. Chciałyśmy ofiarować chociaż odrobinę radości dzieciom, które mimo, iż wspierane są obecnością swoich rodziców, nie mogą w pełni cieszyć się magią świąt Bożego Narodzenia* – stwierdziła Alina Zienowicz, inicjatorka akcji i pielęgniarka pracująca na oddziale.

d1p45xd

Na *Oddział Patologii Noworodka i Niemowlęcia * przyjmowane są dzieci, które nie ukończyły 1. roku życia. Rocznie hospitalizowanych jest tu ok. 2 tys. małych pacjentów w zakresie chorób układu oddechowego, moczowego, pokarmowego, gorączek nieznanego pochodzenia, wad wrodzonych oraz innych ostrych stanów chorobowych wymagających diagnostyki i leczenia w warunkach szpitalnych. Na przełomie 2011 i 2012 r. oddział został wyremontowany i zmodernizowany, co spowodowało znaczącą poprawę warunków w jakich hospitalizowani są najmłodsi.

d1p45xd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p45xd
Więcej tematów