Trwa ładowanie...

Studenci UW najlepsi w międzynarodowym prawniczym konkursie!

Zdeklasowali innych. Pokonali m.in. New York University

Studenci UW najlepsi w międzynarodowym prawniczym konkursie!
d2xr353
d2xr353

Drużyna studentów z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyła w międzynarodowym konkursie prawniczym, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt drużyn z całego świata. To pierwsza wygrana drużyny z kraju nieanglojęzycznego w historii konkursu. - informuje PAP Nauka w Polsce .

Konkurs polegał na wcieleniu się w rolę zespołu prawniczego. Drużyny startujące w międzynarodowych zawodach Foreign Direct Investment International Arbitration Moot wcieliły się w rolę prawników, którzy w fikcyjnym sporze inwestycyjnym przed międzynarodowym trybunałem arbitrażowym reprezentują powoda – inwestora oraz pozwane państwo. Konkurs odbył się w dniach 24–26 października na Pepperdine University w Kalifornii.

"Półroczne przygotowania studentów UW sprawiły, że po serii ośmiu wyrównanych i wymagających pojedynków zdobyli nagrodę Skadden Arps Trophy 2014" - informuje na swojej stronie internetowej Uniwersytet Warszawski. W zwycięskiej drużynie znaleźli się: Dominika Jędrzejczyk, Aleksandra Orzeł, Katarzyna Lubianiec, Marek Szolc i Wojciech Rzepiński.

Na drugim miejscu znalazł się New York University. Miejsce trzecie zajęły ex aequo Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Ateński.

d2xr353

To nie wszystko. Zespół z Uniwersytetu Warszawskiego zajął też drugie miejsce w łącznej klasyfikacji za pisma procesowe oraz wystąpienia ustne. W tej kategorii na pierwszym miejscu uplasowała się amerykańska szkoła prawnicza Harvard Law School.

Ponadto Warszawska drużyna zdobyła też drugą nagrodę za najlepsze pismo procesowe powoda. W tej dyscyplinie pokonał ją tylko Uniwersytet z Ottawy.

Tytuł najlepszego mówcy zdobyła również studentka Uniwersytetu Warszawskiego Dominika Jędrzejczyk. Gratulujemy!

d2xr353
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xr353
Więcej tematów