Trwa ładowanie...

Strajk Kobiet. Warszawski neon "siatkarki" z błyskawicą

Na kultowym neonie pojawił się znak błyskawicy Strajku Kobiet. Sprawa ma zostać zgłoszona do wojewódzkiego konserwatora zabytków, bo budynek jest wpisany do rejestru. Za inicjatywę jest odpowiedzialna Fundacja Galerii Foksal, która stoi za ostatnią renowacją.

Warszawa. Kultowa "siatkarka" z błyskawicą Strajku KobietWarszawa. Kultowa "siatkarka" z błyskawicą Strajku KobietŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jedrzej Nowicki
d3wyqvg
d3wyqvg

Neon "siatkarki" znajduje się przy placu Konstytucji od 1961 roku. W 2006 r. został po raz pierwszy odrestaurowany, dzięki staraniom artystki Pauliny Ołowskiej i prywatnej Fundacji Galerii Foksal. Po 12 latach doszło do kolejnej renowacji.

Teraz "siatkarka" zyskała błyskawicę Strajku Kobiet. Według Portalu Warszawskiego stało się to nielegalnie. Sprawa ma zostać zgłoszona do mazowieckiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, bo budynek jest wpisany do rejestru.

Warszawa. Kultowa "siatkarka" z błyskawicą Strajku Kobiet

"Gazeta Wyborcza" podaje, że błyskawica została zamontowana przez Fundację Galerii Foksal. Z inicjatywą miała wyjść Ołowska. - Razem współpracujemy i opiekujemy się neonem. Artystka uzupełniła ją o element, z którym się identyfikuje. To wyraz poparcia dla Strajku Kobiet - mówi Aleksandra Ściegienna.

d3wyqvg

Stołeczny konserwator zabytków uważa, że "w przypadku obiektów historycznych czy zabytkowych wtórne ingerencje nie powinny mieć miejsca, chyba że za zgodą autora dzieła, a w tym wypadku także wojewódzkiego konserwatora zabytków".

Zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Barbara Nowacka zdradza szczegóły

Źródło: Portal Warszawski/ warszawa.wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3wyqvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wyqvg
Więcej tematów