Trwa ładowanie...

Stadion Narodowy upamiętni Cichociemnych

Biało-czerwony napis będzie wyświetlany od zapadnięcia zmroku do godziny 22.00

Stadion Narodowy upamiętni Cichociemnych
d4wi9zn
d4wi9zn

W najbliższy poniedziałek i wtorek po zmroku na fasadzie areny pojawi się specjalny napis ku czci legendarnych żołnierzy.*Rzeczniczka PGE Narodowego Monika Borzdyńska wyjaśnia, że w ten sposób zostanie uczczona 75. rocznica pierwszego zrzutu Cichociemnych.*

Biało-czerwony napis "Hołd Cichociemni" będzie wyświetlany w poniedziałek i wtorek, od zapadnięcia zmroku do godziny 22.00. Z kolei we wtorek 16 lutego w podwarszawskiej Kobyłce odbędzie się Bieg Cichociemnych. 7-kilometrową trasą przez las pobiegną funkcjonariusze służb mundurowych i uczniowie klas mundurowych. W planach obchodów rocznicy jest też między innymi Piknik Cichociemnych na Ursynowie oraz koncert w stołecznej filharmonii.

2016 Rokiem Cichociemnych

Cichociemnymi byli nazywani partyzanci Polskich Sił Zbrojnych desantowani do okupowanej Polski podczas II wojny światowej w celu prowadzenia nieregularnej walki z niemieckim okupantem oraz organizowania i szkolenia polskiego ruchu oporu w kraju. Na ośmiu z nich wykonano po wojnie karę śmierci na podstawie wyroków sądów Polski Ludowej w okresie stalinizmu. W 2013 w Warszawie odsłonięto pomnik upamiętniający ich bohaterstwo. Autorem rzeźby jest Marek Moderau. Ponadto na ścianach Pałacu Mostowskich można zobaczyć tablicę upamiętniającą.

d4wi9zn
d4wi9zn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4wi9zn
Więcej tematów