Trwa ładowanie...

Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego?

Czy tak będzie się w przyszłości nazywał?

Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego?Źródło: Fot. Przemysław Jahr/wiki
d3mvlkm
d3mvlkm

Sejm RP, wyrażając wdzięczność i szacunek Kazimierzowi Górskiemu, najwybitniejszemu trenerowi w historii polskiej piłki nożnej, wnioskuje o nazwanie jego imieniem Stadionu Narodowego w Warszawie -

tak brzmi tekst projektu uchwały rekomendowanego przez Komisję Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Członkowie komisji mają nadzieję na jego szybkie przegłosowanie w Sejmie tak, aby jeszcze podczas trwania Euro 2012 minister Mucha mogła wdrożyć stosowną procedurę administracyjną. Najbliższe posiedzenie Sejmu będzie miało miejsce za 2 tygodnie i to od marszałek Kopacz zależy, czy głosowanie się odbędzie przed zakończeniem Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Członkowie komisji uważają, że byłby to piękny symboliczny gest. Przegłosowanie projektu w Sejmie to jednak dopiero początek prac nad nadaniem Stadionowi imienia Górskiego.

Minister Mucha wypowiedziała się wczoraj na ten temat na konferencji prasowej:

Jestem bardzo wdzięczna komisji za podjęcie tej inicjatywy. (…) Jednak nadanie Stadionowi Narodowemu imienia Kazimierza Górskiego nastąpi dopiero wtedy, kiedy procesy związane z podpisywaniem umowy ze sponsorem tytularnym będą na odpowiednim etapie. (…) Rozmowy trwają, mam nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy podpiszemy umowę.

d3mvlkm

Wszystko przez wysokie koszty utrzymania Stadionu. Narodowe Centrum Sportu musi znaleźć sponsora, który będzie dopłacał do jego funkcjonowania. Wiąże się to ze sprzedażą tak zwanych naming rights, czyli praw do nazwy obiektu. Zawiłości tego procesu sprawiają, że od projektu uchwały komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki do faktycznej realizacji zawartych w niej postulatów jest jeszcze długa droga.

d3mvlkm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mvlkm
Więcej tematów