Trwa ładowanie...

Spotkanie na dziś: Marihuana - karać czy edukować?

Debata odbędzie się dziś o godz. 18:00 w Chwila da Klub – ul. Ogrodowa 31/35

Spotkanie na dziś: Marihuana - karać czy edukować?
d2l8hd4
d2l8hd4

Według Światowej Organizacji Zdrowia marihuana jest słabiej uzależniająca niż alkohol i papierosy, a co najważniejsze pomaga w leczeniu wielu chorób w tym m.in. stwardnienia rozsianego - przekonują organizatorzy debaty.

Zarówno legalizacja tzw. narkotyków miękkich jak i sama depenalizacja przepisów, w tym zakresie, po pierwsze ograniczy czarny rynek narkotykowy w Polsce, jak i zapewni Skarbowi Państwa dodatkowe źródło dochodów z tytułu podatków ze sprzedaży w wyznaczonych strefach (punktach) narkotyków miękkich. Dochody ze sprzedaży (podatki) można by przeznaczyć na różne formy walki z uzależnieniami w Polsce, a dodatkowo tego typu nowatorskie rozwiązania z całą pewnością ograniczyłyby handel używkami. Trzeba jasno powiedzieć, że dzisiaj marihuana jest tak samo łatwo dostępna jak alkohol czy papierosy, a dalsze pozostawanie w obecnym stanie prawnym tak naprawdę niczemu i nikomu nie służy.

Dzisiaj na mocy obowiązujących przepisów prawa wynikających przede wszystkim z ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. z 2012 r., Nr 124 t.j.) za posiadanie marihuany grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Swój udział w dzisiejszej debacie potwierdzili Marek Balicki (SLD), Kamil Sipowicz (Dom Wszystkich Polska) i Andrzej Dolecki (Wolne Konopie). ****

GDZIE: Chwila da Klub, ul. Ogrodowa 31/35 ( MAPA )

KIEDY: 22 maja, godz. 18:00

d2l8hd4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l8hd4
Więcej tematów