Trwa ładowanie...

Spontap: Studenci SGH i PW stworzyli "Tindera dla imprez"

Podobnie jak w Tinderze otrzymujemy kolejno następujące po sobie ekrany, z tym, że nie z osobami, a z wydarzeniami – przesunięcie w prawo oznacza zapisanie wydarzenia na swojej tablicy, a przesuniecie w lewo jego usunięcie.

Spontap: Studenci SGH i PW stworzyli "Tindera dla imprez"
d1ifbj4
d1ifbj4

5 studentów SGH i Politechniki Warszawskiej stworzyło aplikację Spontap, która ma za zadanie poinformować użytkowników o wszystkich ważnych oraz ciekawych wydarzeniach w okolicy. Aplikacja działa w prosty sposób. Podobnie jak w Tinderze otrzymujemy kolejno następujące po sobie ekrany, z tym, że nie z osobami, a z wydarzeniami – przesunięcie w prawo oznacza zapisanie wydarzenia na swojej tablicy, a przesuniecie w lewo jego usunięcie. Tablica pełni również funkcję kalendarza, dzięki czemu mamy szybki dostęp do informacji o interesujących nas wydarzeniach - informuje serwis Spider's Web.

Zdaniem twórców, nowa aplikacja zmieni sposób w jaki dowiadujemy się o wydarzeniach w okolicy. Tak, jak na Facebooku wydarzenia mogą tworzyć zarówno prywatne osoby, jak i kluby, czy muzea. Instytucje publiczne i rozrywkowe zyskuję większy dostęp do swoich fanów. Twórcy aplikacji podają przykład warszawskiego klubu Stodoła. Jeśli Stodoła wrzuci wydarzenie na Facebooka, zobaczy je ok. 2,6 proc. ich fanów, czyli 1 tys. osób. Taki poziom instalacji Spontap osiągnął na samym początku – dwa miesiące temu - informuje Spiders's Web. Zdaniem Michała Tomczaka, jednego z twórców projektu, Spontap daje pewność, że użytkownik na pewno dowie się o wszystkich interesujących go wydarzeniach w pobliżu.

Jak to działa?

- Jeszcze na drugim roku studiów zauważyliśmy, że pomimo iż żyjemy w czasach stałego dostępu do informacji, to niemal o wszystkich wydarzeniach dowiadujemy się przypadkowo. Bo gdzieś na mieście zauważyliśmy plakat, bo akurat znajomy podał nam dalej zaproszenie na FB. Z tego samego powodu również przegapiamy całą masę ciekawych rzeczy. Postanowiliśmy to zmienić. Uznaliśmy, że lepiej będzie, jeśli każdy będzie mógł sam decydować o jakich wydarzeniach chce się dowiadywać, zamiast pozostawiać to w rękach przypadku - mówi w rozmowie ze Spider's Web Michał Tomczak.

Słaba strona Facebooka

Jak twierdzi Tomczak, Facebook nie jest idealnym miejscem do tego, by dowiadywać się o ciekawych wydarzeniach. Porównuje to miedzy innymi do szukania sobie w takim miejscu partnerki/partnera. Teoretycznie można tego dokonać poprzez wiele narzędzi oferowanych przez serwis, ale jest to uciążliwe i wymaga wiele czasu i poświęcenia na szukanie. Jak mówi - u nas nie musisz nic szukać. Wchodzisz w aplikację i od razu dostajesz propozycje wydarzeń sprofilowanych do Twoich zainteresowań. Te, które ci się podobają, zapisujesz sobie swipe’m na swoim wallu. Dzięki temu pamiętasz o nich do ostatniej chwili. Propozycja zamiast szukania - dodaje.

W ten sposób studenci postanowili przekuć słabość Facebooka, na moc Spontapa. Aplikację możesz pobrać zarówno na Androida, jak i iOS-a.

d1ifbj4

Źródło: (Spontap/spidersweb.pl)

d1ifbj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ifbj4
Więcej tematów