Trwa ładowanie...

Specjalne bilety na Euro 2012

Bez odliczania kwoty. Bez dodatkowego kasowania. Płatne kartą

Specjalne bilety na Euro 2012
d27ucrf
d27ucrf

ZTM wprowadzi przed Mistrzostwami nowy, jednorazowy bilet pojazdowy. Będzie go można zakupić w każdym pojeździe, a płatność będzie realizowana przy pomocy karty płatniczej.

To nowość. Dotychczasowe posiadanie i odliczanie w okienku kwoty potrzebnej na zakup biletu zniknie raz na zawsze. Wystarczy karta. Ten rodzaj biletu będzie uprawniał do podróżowania tylko i wyłącznie pojazdem, w którym został kupiony. Specjalne, zamontowane we wszystkich autobusach biletomaty będą po skasowaniu elegancko informowały o tym fakcie w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Mamy nadzieję, że nie naraz.

Cena biletu pojazdowego będzie taka sama, jak za bilet jednorazowy, czyli obecnie 3,60 zł za bilet obowiązujący w pierwszej strefie oraz 5,60 zł za bilet ważny w pierwszej i drugiej strefie. W biletomatach będą także dostępne bilety ulgowe (z 50-proc. zniżką). Jest to, nie ukrywajmy, sporo. Jeśli wskoczymy przy ul. Prostej w tramwaj, by dojechać Towarową do stacji Metro Ratusz, a potem pod ziemią dostać się do pl. Wilsona, zapłacimy aż potrójnie - 10,80 zł.

d27ucrf

Automaty biletowe będą wyposażone w dodatkową funkcję, umożliwiającą zakodowanie biletu kupionego przez Internet. Obecnie bilety ZTM nabyte przez Internet, można zakodować w 43 punktach, zlokalizowanych przede wszystkim na stacjach metra. Wkrótce będzie to można zrobić także w pojazdach komunikacji miejskiej wyposażonych w nowe biletomaty. Pojazdy te zostaną oznakowane specjalną naklejką.

Maksymalny czas podróży, jaką będzie można odbyć na jego podstawie, wyniesie 120 minut. Bilet będzie ważny od momentu zakupu i nie trzeba będzie go kasować.

d27ucrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27ucrf
Więcej tematów