Trwa ładowanie...

Spacer: Wrota Pragi

Co zostało po nieczynnym od ponad trzydziestu lat porcie? Gdzie stała okrągła synagoga i dlaczego zniknęła? Której ulicy nadano nazwę ku czci walecznego rzeźnika?

Spacer: Wrota Pragi
d33eggj
d33eggj

Zwiedź fragment Pragi , który od 150 lat dzięki połączeniu obu brzegów poprzednikiem mostu Śląsko-Dąbrowskiego, czyli mostem Kierbedzia, stał się, przynajmniej komunikacyjnie, bardzo bliski Warszawie lewobrzeżnej.* Na naszej trasie znajdzie się jeden z najpiękniejszych kościołów stolicy, gmach przedwojennego szpitala, były żydowski akademik, wielkomiejskie kamienice i inne pamiątki przeszłości* - mówi Piotr Wierzbicki, przewodnik.

Wycieczka odbędzie się w sobotę, 22 lutego. Zbiórka o 12.00 na pl. Weteranów pod pomnikiem ks. Skorupki. Spacer potrwa około 90 minut. Trasa premierowa. Udział w spacerze, jak zwykle, co łaska.

//NPB("003")!

W trakcie wycieczki dowiemy się:

- Jak nazywał się kiedyś ten plac i kiedy powstał?
- Dlaczego w latach dwudziestych trzeba było obniżyć wieże katedry?
- Gdzie znajdziemy herb Pragi i co się właściwie w nim znajduje?
- Której ulicy nadano nazwę ku czci walecznego rzeźnika?
- Co oznacza skrót „AAJ” na fasadzie domu, w którym w czasach studenckich mieszkał znany na całym świecie polityk?
- Dlaczego warto zachować nazwę pewnej niewielkiej ulicy, nawet jeśli nie brzmi elegancko?
- Co zostało po nieczynnym od ponad trzydziestu lat porcie?
- Jak dawny młyn parowy połączył się z nowoczesnym kompleksem usługowym?
- Gdzie stała okrągła synagoga i dlaczego zniknęła?
- Gdzie mieszkali weterani Powstania Styczniowego?
- Co się kiedyś działo w obecnej siedzibie teatru „Baj”?
- Jak Rynkowa i Wołowa zamieniły się w Targową?

d33eggj
d33eggj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33eggj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj