Trwa ładowanie...

Spacer: Wokół najważniejszego skrzyżowania

Co można było zobaczyć przez płot w czasie budowy hotelu „Forum”? Czy na Kruczej były jakieś kruki a na Żurawiej żurawie? Kto wymyślił winobranie na Wilczej?

Spacer: Wokół najważniejszego skrzyżowania
d42ljug
d42ljug

W przyszłym niedzielę okazja na zwiedzanie ścisłego centrum Warszawy! Zaczynając od najbardziej chyba znanego warszawskiego skrzyżowania przejdziemy w zakamarki, które już tak bardzo znane nie są- mówi Piotr Wierzbicki z Warszawy na Wyrywki - Odkryjemy niektóre tajemnice Nowogrodzkiej, Kruczej, Żurawiej, Wspólnej, Hożej i Wilczej. Zbiórka w niedzielę, 19 stycznia, o 12.00 na rogu Marszałkowskiej i al. Jerozolimskich po stronie „Novotelu”. Spacer potrwa około 90 minut. Udział jak zwykle, co łaska. Trasa premierowa.

W trakcie spaceru dowiemy się:
- Jak i kiedy Marszałkowska spotkała się z Jerozolimskimi?
- Gdzie świecił neon do zachęcający picia piwa żywieckiego?
- Dlaczego wybuch gazu zniszczył budynek nie podłączony do instalacji gazowej?
- Gdzie stała willa Henryka Marconiego?
- Co można było zobaczyć przez płot w czasie budowy hotelu „Forum”?
- Co trzyma chłopiec a co dziewczynka przed bramą pewnej kamienicy na Nowogrodzkiej?
- Czy na Kruczej były jakieś kruki a na Żurawiej żurawie?
- Socrealistyczne „city” i co z niego zostało?
- Jaka to śmietanka się w „Olimpie” zbierała?
- Co na Kruczej zobaczył Wokulski?
- Henry Kissinger w neogotyckiej kamienicy? A dlaczego nie?
- Kto wymyślił winobranie na Wilczej?

d42ljug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42ljug
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj