Trwa ładowanie...

SLD zaprezentowało liderów do rady miasta i sejmiku

Kandydat SLD na prezydenta Warszawy, Andrzej Rozenek ogłosił w poniedziałek "jedynki" do Rady Warszawy i sejmiku Mazowsza. Wśród nich jest m.in Monika Jaruzelska i Jan Hartman, filozof.

SLD zaprezentowało liderów do rady miasta i sejmikuŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2r0m7q
d2r0m7q

Do Rady Warszawy z okręgu Śródmieście i Ochota "jedynką" jest * Andrzej Rozenek, który jednocześnie startuje w wyborach na prezydenta stolicy. Następnie "jedynką" na Pradze Południe i w Rembertowie jest *Monika Jaruzelska.

Z kolei na Woli liderem będzie filozof i bioetyk, profesor nauk humanistycznych, wydawca i publicysta, Jan Hartman. Na konferencji Sebastian Wierzbicki zaznaczył, że dotychczas profesor mieszkał w Krakowie, ale jest w trakcie przeprowadzki do Warszawy. Od października ma wykładać na Uniwersytecie Warszawskim.

Sebastian Wierzbicki *, od 2010 do 2014 roku wiceprzewodniczący Rady Miasta Warszawy, obecnie przewodniczący SLD w Warszawie - "jedynka" na Mokotowie. Natomiast na Bielanach i Żoliborzu listę poprowadzi *Krystyna Kozłowska, w latach 2009–2017 rzecznik praw pacjenta.

Jan Artymowski, sekretarz Stronnictwa Demokratycznego będzie liderem w okręgu Praga Północ i Białołęka.

d2r0m7q

Anna Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD wystartuje z okręgu Targówek, Wawer i Wesoła.

Piotr Gadzinowski, dziennikarz i były poseł poprowadzi listę na Ursynowie i Wilanowie.

* Andrzej Golimont*, radny Warszawy od 1994 do 2014 "jedynkę" poprowadzi w okręgu Bemowo, Ursus i Włochy.

Sejmik Mazowsza

Z pierwszegu okręgu Ursynów, Wilanów, Śródmieście, Mokotów i Ochota "jedynką" jest Katarzyna Maria Piekarska, wieloletnia posłanka, a obecnie radna w sejmiku.

d2r0m7q

W okręgu Bemowo, Bielany, Ursus, Włochy, Wola, Żoliborz listę poprwadzi Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, była posłanka oraz warszawska radna. Ostatni okręg, który obejmuje Białołękę, Rembertów, Targówek, Wawer, Wesoła, Pragę Północ i Pragę Południe poprowadzi Danuta Waniek, była szefowa kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i była przewodnicząca KRRiTV.

Zobacz także: Żona Patryka Jakiego na konwencji PiS. Dominik Tarczyński odpiera zarzuty

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d2r0m7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r0m7q
Więcej tematów