Trwa ładowanie...

Setki milionów z UE dla Tramwajów Warszawskich. "Przebudowa odcinka Trasy W-Z"

Spółka zamierza też zrealizować kilka ważnych projektów.

Setki milionów z UE dla Tramwajów Warszawskich. "Przebudowa odcinka Trasy W-Z"
d2ye9qu
d2ye9qu

Chodzi o modernizację fragmentu trasy tramwajowej pomiędzy Cmentarzem Wolskim a Dworcem Wileńskim. Co ważne, nie dotyczy ona odcinka na samym moście Śląsko-Dąbrowskim, gdzie stan buspasa już kilka miesięcy po przeprowadzonym remoncie, systematycznie się pogarszał. Ta sprawa jest ciągle w fazie negocjacji z wykonawcą fragmentu. Przypomnijmy, że został on oddany do użytku w 2009 roku. Z kolei, unijne miliony pozwolą teraz Tramwajom Warszawskim na realizację kilku innych, ważnych projektów.

Unia przyznała spółce pieniądze na remont fragmentu torowiska Trasy W-Z, w wysokości niespełna 84 mln zł. Łącznie Tramwaje Warszawskie po podpisaniu sześciu aneksów zwiększyły kwotę wsparcia dla swoich projektów o prawie pół miliarda złotych. W przypadku inwestycji na Trasie W-Z będzie można w ten sposób m.in. zmodernizować odcinek od al. Prymasa Tysiąclecia do skrzyżowania z Jagiellońską, przebudować przystanki oraz przeprowadzić kompleksowy remont sieci trakcyjnej.

Przyznane fundusze zostaną też na przykład rozdysponowane do: modernizacji trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona, zakupu nowoczesnego taboru oraz dalszej budowy linii w ciągu ulicy Powstańców Śląskich. Ze szczegółami można zapoznać się tutaj .

d2ye9qu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ye9qu
Więcej tematów