Trwa ładowanie...

Sasin: nie będzie referendum ws. poszerzenia granic Warszawy

"Referenda są organizowane, kiedy gmina miałaby być zlikwidowana"

Sasin: nie będzie referendum ws. poszerzenia granic Warszawy
d3c67vo
d3c67vo

Żadne prace nad wydzieleniem aglomeracji warszawskiej z Mazowsza nie są prowadzone - powiedział poseł PiS Jacek Sasin, podczas konferencji nt. projektu ustawy, autorstwa PiS, o ustroju m.st. Warszawy. Pytany o referendum ws. poszerzenia granic Warszawy odpowiedział, że "nie ma powodu, żeby tego typu akcje podejmować"

Sasin zapowiedział, że odbędzie się dyskusja "w szerokim gronie" nad projektem, podczas prac sejmowych. - W tej chwili zostały już skierowane zapytania do wszystkich organizacji samorządowych, skupiających samorządy, o opinie na temat ustawy, będziemy w Sejmie nad nimi deliberować - powiedział poseł PiS.

Zaznaczył, że na posiedzenia sejmowych komisji będą zapraszane "zainteresowane grupy społeczne".

Sasin był pytany, czy PiS planuje wyłączenie Warszawy z Mazowsza. - Uważamy, że taki podział jest podziałem celowym, ale na tym etapie dzisiaj nie będziemy go przeprowadzać. Został przeprowadzony podział statystyczny. To wystarcza, żeby cele przez nas oczekiwane zostały osiągnięte, czyli pozyskanie dla Mazowsza, poza metropolią warszawską funduszy europejskich. Żadne prace nad wydzieleniem aglomeracji warszawskiej z Mazowsza nie są prowadzone - powiedział.

Dziennikarze pytali też posła PiS o to, czy przed wprowadzeniem projektu , powinny odbywać się referenda w gminach, które zostaną wcielone do metropolii.

d3c67vo

- Ta ustawa nic nie zmienia w zakresie działania gmin. Referenda są organizowane, kiedy gmina miałaby być zlikwidowana, połączona z inną gminą. (...) W tym przypadku nie zostały zaplanowane żadne działania, które zmieniają cokolwiek w działaniu samorządu gminnego, więc nie ma powodu, żeby tego typu akcje podejmować - powiedział Sasin.

d3c67vo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c67vo
Więcej tematów