Trwa ładowanie...

Są pieniądze na projekt „Pedałuj i Płyń”

Stolica otrzymała unijne dofinansowanie w wysokości 17 mln złotych. Projekt pochłonie w sumie 77 milionów.

Są pieniądze na projekt „Pedałuj i Płyń”Źródło: Fot. LP
docdism
docdism

Stolica otrzymała unijne dofinansowanie w wysokości ponad 17 mln złotych. Projekt pochłonie w sumie 77 milionów. „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy „Pedałuj i płyń” – etap I” został ujęty na liście projektów indywidualnych Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dzięki projektowi uatrakcyjni się przestrzeń publiczna w centrum Warszawy.

Planowana jest modernizacja i przebudowa lewobrzeżnego bulwaru Wisły na odcinku od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Tu powstanie nowa promenada piesza oraz miejsce do cumowania zarówno dla obiektów miejskich, jak i łodzi rekreacyjnych. Nabrzeże zostanie zbudowane tak, aby rowery i wózki inwalidzkie mogły swobodnie dostać się na pokład statków i barek. Wzdłuż całego odcinka powstanie ścieżka rowerowa. Na tym odcinku znajdą się dwa przystanki tramwaju wodnego.

Na obecnie modernizowanym skwerze I Dywizji Pancernej-Podzamcze, powstanie multimedialny park fontann, umożliwiający organizowanie pokazów „światło-woda-dźwięk”. Główną atrakcją będą tańczące w rytm muzyki strumienie wody oraz utworzony z mgły ekran wodny do wyświetlania projekcji filmowych i laserowych.

Zaplanowano również budowę trasy rowerowej, od granicy z gmina Łomianki do granicy z gminą Konstancin Jeziorna. Długość nowego Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, łącznie z odcinkiem między ul. Boleść a mostem Śląsko-Dąbrowskim, wyniesie 28,5 kilometra. Na trasie pojawią się parkingi rowerowe, miejsca postojowe, oświetlenie całonocne (na odcinku centralnym) i oznakowanie informacyjne.

docdism

Na prawym brzegu Wisły znajdują się tereny chronione obszaru Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły. W ramach szerszego projektu realizowane przez miasto powstaną tutaj trzy plaże: na wysokości ZOO, Stadionu Narodowego i Saskiej Kępy. Zakupiony zostanie sprzęt sportowo-rekreacyjny.

W ramach projektu znalazły się również pieniądze na rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Na wybrzeżu powstanie instalacja wodno-kanalizacyjna. Ograniczy to ilość ścieków spływających do wody w tym miejcu i umożliwi korzystanie z portu.

Projekt znajduje się na liście projektów kluczowych Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 6.4 Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym.

docdism
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
docdism
Więcej tematów