Trwa ładowanie...

Rzucał petardami przed meczem Polska - Anglia!

Dziś zapadł wyrok na pseudokibica!

Rzucał petardami przed meczem Polska - Anglia!
d6j051p
d6j051p

Dwa lata zakazu wstępu na mecze piłkarskie rozgrywane przez polską kadrę narodową zarówno w kraju jak i poza jego granicami i kara grzywny (600 zł) – taki wyrok usłyszał kibic, który w drodze na mecz z reprezentacją Anglii rzucał petardami. Mężczyzna został zatrzymany na Krakowskim Przedmieściu i w ciągu 24 godzinach stanął przed sądem.

Policjanci zabezpieczający mecz Polska – Anglia, który miał się odbyć 16 października, około 18.30 zauważyli na Krakowskim Przedmieściu grupę kibiców, którzy zmierzali na mecz. Jeden z mężczyzn w pewnym momencie rzucił pod nogi przechodniów petardę hukową. Mundurowi zareagowali i zatrzymali mężczyznę. 22-letni Artur K. był pod wpływem alkoholu i trafił najpierw do komendy przy Wilczej. Badanie alkomatem wykazało 0,37 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna spędził noc w policyjnej izbie zatrzymań.

Sprawa została rozpatrzona wczoraj przez śródmiejski sąd w trybie przyspieszonym. Artur K. usłyszał wyrok skazujący za zakłócanie ładu i porządku publicznego poprzez rzucanie petardami w związku z imprezą masową.

Sąd skazał mężczyznę na karę grzywny i dwuletni zakaz wstępu na mecze reprezentacji Polski.

d6j051p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6j051p
Więcej tematów