Trwa ładowanie...

Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w sprawie osadzonego kibica Legii

Wyjaśnień oczekuje również prezydent Andrzej Duda.

Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w sprawie osadzonego kibica Legii
d38v1t8
d38v1t8

Dr Adam Bodnar skierował kolejne pismo do Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie przedłużającego się aresztu tymczasowego Macieja Dobrowolskiego. Ale słowo tymczasowy, nie do końca odzwierciedla stan faktyczny, gdyż kibic Legii przebywa w więzieniu już od ponad 3 lat.

Rzecznik Praw Obywatelskich poprosił o "zbadanie efektywności wykorzystania okresu ostatnich kilku miesięcy aresztu w kontekście przeprowadzenia różnych czynności procesowych oraz poinformowanie, jaki jest plan dalszego rozpatrywania sprawy, w tym przewidywany termin zakończenia postępowania." Ponadto dr Adam Bodnar zwrócił się do Sądu Apelacyjnego w Warszawie z prośbą o przeanalizowanie, w trybie nadzoru wewnętrznego sprawności postępowania w sprawie Macieja Dobrowolskiego.

Przypomnijmy, że kibic warszawskiej Legii, od ponad trzech lat przebywa w areszcie podejrzany o przemyt narkotyków z Holandii. Został aresztowany pod koniec maja 2012 roku. W sprawie odbyło się już ponad 60 rozpraw, ale nie wystarczyły one do wydania wyroku. Co jakiś czas zapada natomiast decyzja o przedłużeniu aresztowania. O szczegółach pisaliśmy tutaj . Akcja wsparcia dla Macieja Dobrowolskiego odbywa się w środowisku kibiców, mediach społecznościowych oraz na piłkarskich stadionach.

Przeczytajcie też: Rozpoznajecie tych mężczyzn?

d38v1t8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38v1t8
Więcej tematów