Trwa ładowanie...

Ruszyła zbiórka na Paradę Równości. Cel? Zebrać prawie 100 tys. zł

- Zróbmy razem najpiękniejsze święto równości! - zachęcają organizatorzy zbiórki.

Ruszyła zbiórka na Paradę Równości. Cel? Zebrać prawie 100 tys. zł
d25mgjn
d25mgjn

W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na organizację tegorocznej Parady Równości, która w czerwcu ma odbyć się w Warszawie. Organizatorzy nie chcą się ograniczać i planują wiele atrakcji.

Parada Równości przechodzi ulicami Warszawy już od 16 lat. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 35 tysięcy osób. Jest to największe wydarzenie w Polsce, które skupia osoby powiązane ze środowiskiem homoseksualnym , a także ludzi walczących o równość i tolerancję.

W tym roku impreza ma się odbyć 3 czerwca. Organizatorzy chcą, żeby była to największa parada w historii, dlatego zdecydowali się zorganizować zbiórkę pieniężną. - Chcemy, aby Parada Równości była naszym wspólnym dziełem. Zbudujmy ją razem! Każda cegiełka ma ogromne znaczenie, a Ty, wpłacając nawet najmniejszą kwotę, stajesz się współorganizatorem Parady i masz wpływ na jej ostateczny kształt - piszą organizatorzy z Fundacji Wolontariat Równości.

Jakie atrakcje?

W planach jest zebranie co najmniej 90 tys. złotych. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Zorganizowany zostanie m.in. piknik organizacji prorównościowych, a także afterparty. Pojawić się też ma większa scena, telebim oraz gadżety dla osób biorących udział w imprezie. Dokładnie zaplanowane wydatki opublikowano na stronie zbiórki - www.pomagam.pl/parada2017

 • 15 000 zł - platforma, kierowca i nagłośnienie marszu
  • 20 000 zł - artyści, scena, nagłośnienie czyli otwarty dla wszystkich koncert
  • 10 000 zł - Miasteczko Równości czyli namioty organizacji pozarządowych i partnerów oraz strefa zabaw dla dzieci
  • 12 000 zł - minimum zapewniające komfort osób uczestniczących czyli dodatkowe Toi Toie, woda do picia, barierki zabezpieczające itp.
  • 10 000 zł - wydruk materiałów - przewodnika, koszulek, identyfikatorów, banerów
  • 10 000 zł - ochrona
  • 9 000 zł - wyprodukowanie i wysyłka nagród
  • 4 000 zł - obsługa księgowa wydarzenia
d25mgjn

Do godziny 14.00 w sobotę 11 lutego udało się zebrać ponad 14 tys. złotych, a pieniędzy przybywa z każdą godziną. - Razem zorganizujmy wielkie święto równości i szacunku. Niech to będzie największa ze wszystkich Parada Równości . Pokażmy Polsce, Europie i światu, a także sobie nawzajem, co możemy razem zdziałać! - zachęcają organizatorzy zbiórki.

Twierdzą, że nie poddadzą się nawet, gdy nie uda się zebrać zaplanowanej kwoty. - Jeśli zbierzemy mniejszą kwotę niż planowaliśmy, to i tak zorganizujemy wspaniałe, kolorowe święto równości! To od Ciebie zależy, jaka będzie tegoroczna Parada. Liczymy na Twoją pomoc! - piszą.

d25mgjn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25mgjn
Więcej tematów