Trwa ładowanie...

Ruszyła odbudowa "Tęczy"!

Instalacja pojawi się na pl. Zbawiciela 1 maja, w 10. rocznicę wstąpienia Polski do UE

Ruszyła odbudowa "Tęczy"!
d3plrkf
d3plrkf

Od 10 do 13 kwietnia, w stołecznej Zachęcie odbędą się warsztaty, podczas których przygotowanych zostanie 22 tys. sztucznych kwiatów, potrzebnych do odbudowy instalacji. Weźmie w nich udział autorka, Julita Wójcik.

Kwiaty zostaną przymocowane na stalowej konstrukcji po 23 kwietnia. Właściciel " Tęczy ", czyli Instytut Adama Mickiewicza ma podpisaną umowę z miastem na eksponowanie instalacji na pl. Zbawiciela do końca 2015 r. Wykonawca renowacji został wybrany przez stołeczny urząd miasta - jest nim spółka WRW z podwarszawskiego Józefosławia. Koszt prac to 44 tysiące złotych.

Nie wszystkim jednak instalacja się podoba. "Tęcza" płonęła już cztery razy - trzy razy została podpalona, raz zajęła się od fajerwerków w sylwestrową noc. Barwna instalacja została spalona ostatni raz 11 listopada ub.r. przez tzw. środowiska narodowe idące w Marszu Niepodległości.

d3plrkf

Pierwsza "Tęcza" stanęła na placu Zbawiciela w czerwcu 2012 roku. Jak wielokrotnie podkreślała autorka , "Tęcza" nie była projektem zaangażowanym politycznie czy społecznie. Nie pojawiła się ze względu na odbywającą się w tym czasie Paradę Równości, nie miała też nic wspólnego z Euro 2012. Miała być po prostu piękna i kojarzyć każdemu z czymś innym.

d3plrkf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3plrkf
Więcej tematów