Trwa ładowanie...

Ruszyła akcja bezpłatnej sterylizacji, kastracji i czipowania [LISTA KLINIK]

Akcje prowadzone będą do grudnia

Ruszyła akcja bezpłatnej sterylizacji, kastracji i czipowania [LISTA KLINIK]
dgoqkus
dgoqkus

Warszawa ponownie finansuje sterylizację i kastrację psów i kotów. Bezpłatne zabiegi można wykonywać w kilkudziesięciu lecznicach weterynaryjnych. Kontynuowana jest również akcja bezpłatnego czipowania zwierząt - poinformował ratusz.

- Cieszę się, że wypracowane przez parlamentarzystów zmiany, ponownie umożliwiają nam finansowanie zabiegów sterylizacji i kastracji czworonogów. To ważny aspekt realizowanej przez nas polityki zapobiegania bezdomności psów i kotów. Jest jej elementem od 2012 roku. Od tego czasu w ramach akcji prowadzonej przez miasto zabiegom poddano ponad sześć i pół tysiąca zwierząt - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Warszawa w latach 2012-2014 współfinansowała, a od 2015 roku w całości pokrywała koszty zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów właścicielskich.

Właściciele psów i kotów zamieszkujący na terenie Warszawy mogą skorzystać z możliwości bezpłatnej sterylizacji i kastracji psów i kotów w kilkudziesięciu lecznicach weterynaryjnych. Ich aktualny wykaz można * znaleźć na tej stronie (plik DOC**.)
Warunki, jakie muszą spłęnić właściciele zwierząt, **znajdziecieu tutaj
* .

Czipowanie zwierząt wykonywane jest w tych samych lecznicach co zabiegi sterylizacji i kastracji. Po zaczipowaniu właściciel otrzymuje podpisany przez lekarza egzemplarz wniosku, a dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych Safe-Animal.

dgoqkus

Akcje, prowadzone będą do 15 grudnia 2017 r. lub wyczerpania środków finansowych.

dgoqkus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgoqkus
Więcej tematów