Trwa ładowanie...

Ruszył Orlen Warsaw Marathon. Ogromne utrudnienia w ruchu

Uczestnicy maratonu wystartują sprzed PGE Narodowego o godz. 8.35, by po wielogodzinnym biegu powrócić na obiekt, z którego wystartowano.

Ruszył Orlen Warsaw Marathon. Ogromne utrudnienia w ruchu
d2nbekg
d2nbekg

"Orlen Warsaw Marathon" to jedna z największych biegowych imprez w Warszawie. Mieszkańcy stolicy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Ruch uliczny będzie dynamicznie otwierany i zamykany wraz z przemieszczaniem się biegaczy na trasie.

Organizacja tak dużej imprezy biegowej wiąże się z reorganizacją ruchu drogowego w części miasta. Uczestnicy "Orlen Warsaw Marathonu" wystartują sprzed PGE Stadionu Narodowego o godz. 8.35, by po wielogodzinnym biegu powrócić na obiekt, z którego wystartowano.

Utrudnienia

Ulica Wybrzeże Szczecińskie od skrzyżowania z Mostem Świętokrzyskim do wjazdu na Most Józefa Poniatowskiego będzie wyłączona z ruchu od godziny 6.00 do 15.30. W godz. 8.35 – 9.10 niemożliwy będzie również przejazd Wałem Miedzeszyńskim na odcinku od Mostu Józefa Poniatowskiego do ul. Zwycięzców. Rano maratończycy pobiegną północną, czyli prowadzącą w kierunku Powiśla połową Mostu Świętokrzyskiego. Dalej będą poruszali się jezdnią ul. Wybrzeże Gdańskie prowadzącą w kierunku Wilanowa, na jednym pasie utrzymany będzie dojazd do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Zamknięte dla ruchu samochodów zostaną Al. Ujazdowskie na całej szerokości. Na ulicach: Puławskiej, Bukowińskiej, Rolnej i al. Komisji Edukacji Narodowej wyłączone z ruchu będą jezdnie do centrum. Na ul. J. Rosoła do ul. K. Jeżewskiego maraton będzie biegł jezdnią w kierunku centrum, dalej całą szerokością. Biegacze będą poruszali się trasą rowerową wzdłuż ul. Ł. Drewny. Następnie pobiegną al. Wilanowską (jezdnią w kierunku Mokotowa) i jezdniami ulic Jana III Sobieskiego i Belwederskiej w stronę centrum. Na ulicach Czerniakowskiej, Wioślarskiej i Wybrzeże Kościuszkowskie maraton pobiegnie jednym z trzech pasów ruchu. Dzięki temu zachowany zostanie przejazd główną arterią dojazdową do mostów Siekierkowskiego i Józefa Poniatowskiego. Na metę na PGE Narodowym maratończycy wrócą Mostem Świętokrzyskim (jezdnią w kierunku Pragi)
.

Bieg OSHEE

Tego samego dnia w ramach "Orlen Warsaw Marathon" odbędzie się także "Bieg OSHEE" na dystansie 10 km. Zmiany w ruchu będą mniejsze. Uczestnicy pobiegną w godz. 8.45 – 10.30 ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku Mostu Siekierkowskiego), gen. A.E. Fieldorfa „Nila”, gen. T. Bora-Komorowskiego, Egipska, Ateńska, Brukselska, Paryska, Zwycięzców, Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie, zjazd z al. J. Poniatowskiego do mety na PGE Narodowym.

d2nbekg
d2nbekg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nbekg
Więcej tematów